Times Haberleri

Times haber, Times son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Times - 28.5.2020
Yeni Delhi'de olası çekirge istilasına karşı önlemler alınıyor
Hindustan Times'taki habere göre, Delhi hükümeti, olası çekirge saldırılarını kontrol altına alabilmek için bildiri yayımladı.
Times - 28.5.2020
KBÜ'nün kuruluşunun 13. yılı
Donanımlı, özverili, gayretli, iş dünyasının ihtiyaç duyduğu bilgi ve yeteneklere sahip, değerlerine bağlı bireyler yetiştirmenin üniversitenin temel gayesi olduğunu bildiren Polat, mesajında şu ifadelere yer verdi: "Dünya üniversitesi olma yolunda, eğitimde kalite odaklı hareket eden ve bu yönde çalışmalar yapan Karabük Üniversitesi, dünyanın en prestijli üniversite derecelendirme kuruluşlarından olan Times Higher Education'ın (THE) 2020 sıralamasında dünyanın en iyi ilk 1000 üniversitesi arasında yer alarak bu çalışmalarının karşılığını almıştır.
Times - 28.5.2020
George Floyd: ABD'de polis şiddeti sonrası 'Nefes alamıyorum' çığlığını herkes duydu
Sistematik ırkçılık Latinlerin ve siyahların salgın döneminde uğradığı sistematik ırkçılık sadece polis teşkilatıyla da kalmadı. Sistemin onlardan yana işlediğini tahmin eden, ırkçılığın hak olduğunu sayan Amy Cooper Central Park'ta köpeğini tasmasız gezdirdiği için kuş gözlemcisi Christian Cooper (akrabalıkları yok) tarafından uyarıldı. Parkın o bölgesinde özellikle kuşlar olduğu için tasmasız köpek gezdirmenin yasak olduğunu bildiği halde Amy Cooper, 911'in "Bir siyah tarafından tehdit ediliyorum. Benim ve köpeğimin hayatı tehlike altında" çağrısına nasıl cevap vereceğini az çok biliyordu. Polisler gelecek, Bayan Cooper'ın ve köpeğinin iyi durumda olup olmadığına bakacak, sonra da çok yüksek bir ihtimalle sırf siyah olduğu ve şehrin sükunetini bozduğu için Christian Cooper kelepçelenecek ve gözaltına alınacaktı. Ancak polisler geldiğinde Christian Cooper'ı olay yerinde bulamadıkları gibi, Cooper'ın olay sırasında çektiği video birkaç saat içinde 25 milyon insana ulaşınca; Amy Cooper'ın çalıştığı şirket genç kadının iş akdinin feshedildiğini duyurdu. Köpeğini tasmasına takmayı ihmal edip, uzun süre yularından havalarından Amy Cooper'ın birkaç saat içinde köpeği de kendisinden geri alındı. Olayın en başında rüzgarın kendisi tarafından eseceğinden emin olan Amy Cooper'ın hayatı 48 saat içinde bambaşka bir hale bürünürken, onun hakkını savunmak yine Christian Cooper'a düştü. New York Times gazetesine konuşan Christian Cooper, "Irkçılığı affedecek değilim ama hayatının bu kadar da mahvolmasını hak etti mi emin değilim.
Times - 27.5.2020
Çin Dışişleri Bakanlığı: "Hong Kong'a yabancı müdahalesine karşı gerekli önlemleri alacağız"
Çin Komünist Partisi'nin resmi yayın organlarından Global Times gazetesi de gün içinde yayımladığı bir başyazıda, "Çin ve ABD'nin Hong Kong üzerindeki savaşı başladı.
Times - 27.5.2020
Kovid-19 vaka sayısı Singapur'da 32 bin 800'ü, Bangladeş'te 36 bin 750'yi geçti
"The Straits Times"taki habere göre, Sağlık Bakanlığı, ülkede vaka sayısının son 24 saatte 533 artarak 32 bin 876'ya ulaştığını açıkladı.
Times - 27.5.2020
ABD Başkanı Trump'ın Afganistan'daki tüm askerlerini çekeceği iddia edildi
New York Times gazetesinin ABD'li yetkililere dayandırdığı haberinde, askeri yetkililerin gelecek günlerde Trump'a çekilme konusunda brifing vereceği ileri sürüldü.
Times - 26.5.2020
NYT: Libya'da Hafter ile masaya oturan paralı askerler ücrette anlaşamadı
Libya'nın doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter, ardı ardına aldığı darbeler nedeniyle bir çok ülkeden paralı militan toplamaya başladı. ABD medyasından New York Times (NYT) gazetesinin Birleşmiş Milletler tarafından yürütülen bir soruşturmaya dayandırdığı haberinde, Libya'nın doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter safında savaşmak ve Akdeniz'den Türkiye'nin gönderdiği silahların ulaşmasını engellemek üzere ülkeye gelen 20 paralı askerin, Hafter ile yaşadıkları anlaşmazlık sonucu Libya'da 4 gün kalarak Malta'ya gittiği aktarıldı.
Times - 25.5.2020
İngiliz basınından Başbakan Johnson'a danışman tepkisi
Öte yandan hükümete yakın Daily Telegraph, Sun ve Daily Express gazeteleri, Johnson'ın sözlerine yer vermekle yetinirken, Times Başbakan'ın Cummings hakkında söylediği "Herhangi bir baba gibi davrandı" şeklindeki ifadesini manşette çekti.
Times - 23.5.2020
BAE, Las Vegas'a 20 milyon dolarlık test kiti bağışladı
Amerikan Los Angeles Times gazetesindeki habere göre, BAE yönetimi, test kiti sıkıntısı yaşayan Nevada eyaletinin Las Vegas kentine hatırı sayılır miktarda test kiti bağışı yaptı.
Times - 23.5.2020
Hindistan'da Maocu isyancılarla çıkan çatışmada 2 isyancı öldü
Times of India'da yer alan habere göre, Sukma bölgesinde güvenlik güçleriyle Maocular arasında çatışma çıktı.
Times - 23.5.2020
Singapur'da Kovid-19 vaka sayısı 31 bini geçti
"The Straits Times"ta yer alan habere göre, Sağlık Bakanlığı, ülkede vaka sayısının son 24 saatte 642 artarak 31 bin 68'e ulaştığını açıkladı.
Times - 22.5.2020
Singapur'da Kovid-19 vaka sayısı 30 bini geçti
"The Straits Times"ta yer alan habere göre, Sağlık Bakanlığı, ülkede vaka sayısının son 24 saatte 614 artarak 30 bin 426'ya ulaştığını açıkladı.
Times - 21.5.2020
IMF Başkanı Georgieva'dan bankalara "temettü ve geri alımları durdurun" çağrısı Açıklaması
Georgieva, Financial Times için kaleme aldığı makalede, 2008 finansal krizinden sonra küresel regülatörlerin bankalardan yüksek kaliteli sermaye ve likidite tamponlarını artırmalarını talep ettiğini ve bunun finansal sistemin direncini önemli ölçüde güçlendirdiğini hatırlattı.
Times - 21.5.2020
BM'den Libya'ya sevk edilen Rus savaş uçaklarına inceleme
İngiliz Financial Times gazetesinin adını açıklamadığı batılı diplomatlara dayandırdığı habere göre, BM uzmanları Rus yapımı 8 savaş uçağının gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e verilmesiyle ilgili inceleme başlattı.
Times - 21.5.2020
"Trump, Rusya ile yapılan Açık Semalar Anlaşması'ndan çekiliyor" iddiası
ABD Başkanı Donald Trump'ın Rusya ile yapılan Açık Semalar Anlaşması'ndan (ASA) çekileceği ve bu kararını yarın Rusya'ya bildireceği iddia edildi. New York Times'ın üst düzey yetkililere dayandırdığı haberine göre, Trump, Rusya'nın da taraf olduğu bir uluslararası anlaşmadan daha çekilme kararı aldı.
Times - 21.5.2020
İletişim Başkanı Altun, Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesini Washington Times'a anlattı Açıklaması
İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Türkiye'nin sağlık alanındaki reformlar ve yatırımları sonucunda, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele ederken daha çok insanın sağlık hizmetinden yararlanabilmesinin önünü açtıklarını bildirdi.
Times - 21.5.2020
BIST100 yüzde 0.26 artışla başladı, dolar 6.78 lirada
"İngiltere ve Japonya yetkililerinin swap anlaşması konusunda destekleyici açıklamalar yapmadığını vurgulayan Financial Times haberi Türkiye varlıklarının dünyanın gerisinde kalmasında etkili oldu.
Times - 21.5.2020
ABD hapishaneleri arasında Kovid-19'dan en çok New York'takiler etkilendi
New York Times'ta ye alan haberde, New York şehrinde görev yapan 9 bin 680 hapishane gardiyanından bin 259'unda Kovid-19 vakasına rastlanırken, iki sağlık memuru dahil en az 13 hapishane çalışanının hayatını kaybettiği belirtildi.
Times - 20.5.2020
Malta'dan AB'nin İrini operasyonu kuvvet komutanına da veto sinyali
Bu arada, Times of Malta gazetesinde çıkan bir başka haberde de Malta'nın şu ana kadar iki birlik üyesi ülkeden, adadaki göçmenlerin dağıtımı konusunda talep aldığı belirtildi.
Times - 20.5.2020
Malta'nın göçmenleri Avrupa'ya yönlendirdiği iddia edildi
AFM'den üst düzey bir yetkili, Malta'nın önde gelen gazetelerinden Times of Malta'ya yaptığı açıklamada, "Eğer bot acil tehlike altında değilse onların kuzeye olan yolculuğunu kolaylaştırmaya yönelik mevzuatta bir boşluk var.
Times - 20.5.2020
İletişim Başkanı Altun: "Türkiye'nin stratejisi Covid-19 salgınının seyrini değiştirdi"
İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Washington Times gazetesinde makale yayımlayarak, dünyanın korona virüse en çok kurban veren ülkesi ABD'ye Türkiye'nin başarı sırlarını anlattı.
Times - 19.5.2020
Libya hükümetinin Vatiyye Üssü'nü geri alması dünya basınında
Libya ordusu, gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'in milislerinin işgalindeki Vatiyye Askeri Üssü'nde kontrolü tamamen sağladıklarını ve üssün milislerden arındırıldığını duyurmasının ardından uluslararası medya söz konusu olaya geniş yer verdi. İngiliz basınından The Guardian gazetesi, "BM destekli Libya güçleri kilit önemdeki üssü isyancı generalden aldı" başlıklı haberinde, "Trablus'un güneyindeki Vatiyye hava üssünün kaybı, isyancı general Halife Hafter'e büyük darbe indirdi" ifadesi kullanırken; Financial Times, The Independent ve Telegraph'ında içinde bulunduğu pek çok medya kuruluşu olaya yer verdi.
Times - 19.5.2020
Libya hükümetinin Vatiyye Üssü'nü Hafter milislerinden geri alması dünya basınında
Financial Times da konuyla ilgili haberinde "Stratejik hava üssünün düşüşü, mürtet Libyalı generale darbe" başlığını kullandı.
Times - 16.5.2020
New York hayalet kente döndü
 ABD'nin New York kentinde koronavirüs (Covid-19) salgınıyla mücadele için alınan tedbirlerin ardından sokaklarda sakinlik gözlendi. Hız tutkunları ise boş sokakları mesken tuttu ABD'deki koronavirüs salgınına ilişkin verileri takip eden Johns Hopkins Üniversitesinin açıkladığı en son rakamlara göre, ABD genelindeki Covid-19 vaka ve ölü sayısı artmaya devam ediyor. Ölüm sayısının yüksek olduğu kentlerden biri olan New York sokaklarında ise sessizlik hakim. Demirören Haber Ajansı , New York'un sessiz sokaklarını görüntüledi. New York'un turistlerle dolup taşan meşhur Times Meydanı ise hala bomboş.
Times - 16.5.2020
New York hayalet kente döndü
ABD'nin New York kentinde koronavirüs (Covid-19) salgınıyla mücadele için alınan tedbirlerin ardından sokaklarda sakinlik gözlendi. Hız tutkunları ise boş sokakları mesken tuttu ABD'deki koronavirüs salgınına ilişkin verileri takip eden Johns Hopkins Üniversitesinin açıkladığı en son rakamlara göre, ABD genelindeki Covid-19 vaka ve ölü sayısı artmaya devam ediyor. Ölüm sayısının yüksek olduğu kentlerden biri olan New York sokaklarında ise sessizlik hakim. Demirören Haber Ajansı , New York'un sessiz sokaklarını görüntüledi. New York'un turistlerle dolup taşan meşhur Times Meydanı ise hala bomboş.
Times - 15.5.2020
Çin'in, Brüksel'deki Malta temsilciliğini casusluk için kullandığı iddia edildi
Malta'nın önde gelen gazetelerinden Times of Malta'nın ulaştığı kaynaklar ise Çinlilerden alınan ahşap mobilyaların iyi şekilde tarandığını belirtti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Times Haberleri | Times Haber - Haberler - Sayfa 9 - Times haberleri, son dakika times haber ve gelişmeleri burada. Microsoft, MSN'de Haberleri Yapay Zekaya Yazdıracak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 22.9.2020 15:23:26. #1.14#
title