Thodex mağdurlarından biri şikayetçi oldu! Kaptırdığı para az buz değil

Thodex mağdurlarından biri şikayetçi oldu! Kaptırdığı para az buz değil

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Ekonomi

Yerli kripto para borsası Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer'in, 2 milyar dolarlık vurgun yaparak Arnavutluk'a kaçtığı iddiaları sonrası mağdurlar ortaya çıkmaya başladı. 400 bin lirasını kaptırdığını belirten bir mağdur İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Kripto para borsası Thodex'in internet sitesine iki gündür erişilemediği gerekçesiyle çok sayıda kişinin mağdur edildiği iddiasının gündeme gelmesi üzerine, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı borsa hakkında resen soruşturma başlatmıştı. Türkiye'nin en büyük üçüncü kripto para borsası Thodex'in sahibi Faruk Fatih Özer'in, 2 milyarla yurt dışına kaçtığı ortaya çıkmıştı.

MAĞDURLARDAN BİRİ ŞİKAYETÇİ OLDU

Thodex'in işleme kapanmasının ardından mağdurlardan biri İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. Thodex'te 400 bin lirası bulunan D.A. isimli müştekinin yaptığı şikayetin yetkisizlikle Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığına gönderileceği öğrenildi.

"400 BİN LİRAYI ÇEKEMEDİM"

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından konu hakkında yapılan açıklamada, "Thodex isimli kripto para borsasında gerçekleşen ve çok sayıda vatandaşın mağduriyetine yol açtığı iddia edilen olayla alakalı basın ve yayın organlarında birçok haber yapılmış olup, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığımıza da 22 Nisan 2021 tarihinde D.A. isimli müşteki suç duyurusunda bulunmuş olup www.thodex.com isimli internet sitesinde kişisel hesabının bulunduğunu bu hesaba yaklaşık 400 bin TL para yatırdığını, 19 Nisan 2021 tarihinden itibaren parasını çekmek için girişimlerde bulunduğunu ancak parasını çekemediğini ve ilgili şirketin müşteri hizmetlerine ulaşamadığını beyan etmekle soruşturma başlatılmıştır. Şirketin merkezinin Kadıköy olduğu ve bu konu hakkında İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca da soruşturma başlatıldığı ve bu konu hakkında basın açıklaması yapıldığı hususu arz olunur" denildi.

Öte yandan, şikayetin yetkisizlik kararı ile Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığına gönderileceği öğrenildi.

Canlı kripto para verileri ve tüm kripto para haberleri için tıkla.

Thodex mağdurlarından biri şikayetçi oldu! Kaptırdığı para az buz değil

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları (13)
SEDAT BAĞİBAN: Ya arkadaş adam size zor lamı yatırın dedi sen bir yatırım yapıyorsun kar ve zararda olacak iflasta olacak ve bide bu gune kadar kazandıklarınızı niye yazmıyorsunuz umarım paralarınız geri alırsınız şimdilik geçmiş olsun.
NAHİT BÜYÜKDAĞ: kimsede para yok millet aç diyorlar bu dolandırıcılar onca parayı nasıl buluyorlar ev araba arsa fiyatları ne kadar da artmış ve herkes de alıyor satıyor demek ki neymiş bu ülkede aç değil aç gözlüler var mışşşşş
ANGARA BEBESİ: Çevrede açgözlü, uyanık geçinen her defasında emeksiz, kolay para kazanmayı ağzı sulana sulana anlatanların, sabah akşam kripto parayla yatan kalkanların sonu, bankadan kredi çekip kripto para alanlar var, hiç üzülmüyorum hak ettiklerini düşünüyorum, bir fukaraya 10 TL ver desek ''Ben ne vereceğim devlet yardım etsin'' diyen tipler bunlar.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title