'Tay Park' Mavişehir'de Açılıyor
Haberler » Yerel » Haber

'Tay Park' Mavişehir'de Açılıyor

Mavişehir'de Projelendirilip İnşaatına Başlanan ve Kısa Bir Süre Önce Tamamlanan 'Tay Park'ın Sonbaharda Halkın Hizmetine Açılacağı Bildirildi

'Tay Park' Mavişehir'de Açılıyor

Mavişehir'de projelendirilip inşaatına başlanan ve kısa bir süre önce tamamlanan 'Tay Park'ın sonbaharda halkın hizmetine açılacağı bildirildi.

Karşıyaka Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Belediye Başkanı Cevat Durak, 'Tay Park'ta incelemeler yaptı ve yetkililerden konuyla ilgili bilgi aldı. Durak, konuya ilişkin değerlendirmesinde, farklı bir anlayışla hazırlanan hayvan sevgi parkını vatandaşlara kazandırmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi.

'İlçemize bu tür mekanlar yaparak hayvan sevgisi ve çevre bilincinin oluşturulması için çaba sarf ediyoruz' diyen Durak, Tay Park'ın da böyle mekanlardan biri olduğunu kaydetti.

Park, Pazartesi günleri hariç, haftanın diğer günleri yetişkinlere ve çocuklara hizmet verecek.

Çocuklar özel görevlilerin kontrolünde boyları 90 ile 130 santimetre arasında değişen minik atlara binebilecek, evcil hayvanları sevebilecek. Ağırlığı 50 kiloyu aşmayan ve en fazla 13 yaşa kadar olan çocuklar atlara binebilecek.

At binme seansları Pazartesi hariç diğer günler 09.30-11.30 ve 16.30-19.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

Park içerisindeki Veteriner Kliniği, başta sokak hayvanlarının kısırlaştırılması, aşılanması ve tedavi edilmesi olmak üzere hayvanlara her türlü hizmet sunacak.

Tay Park'ta 3 adet pony at, 2 adet Shetland pony at, Kamerun koyunu, cüce keçi, güvercin ve çeşitli tavuk türleri yer alacak.

Girişin ücretsiz olduğu parkta, sadece at binme ve gezdirme etkinliklerinden uygun ücret alınacak.

(AYT-MV) - İZMİR