Haberi Paylaş

Zehir zemberek demek az kalır! Kayserispor'un Çebi açıklaması kıyameti kopartacak

Spor Haberleri

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi'nin yeni transfer Onur Bulut'un Kayserispor'la imzaladığı sözleşme hakkında "Çocuğu kandırdılar" sözleri için Sarı-Kırmızılı ekipten çok ağır bir cevap geldi. Kayserispor'un yaptığı açıklama gündemin zirvesine oturdu.

Süper Lig ekibi Kayseri spor, Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi'nin Onur Bulut transferiyle ilgili yaptığı açıklamalara çok sert bir cevap verdi.

Kayseri spor'un açıklamasındaki "Sayın Çebi'nin seviyesiz ve camiaya yakışmayan iftira mahiyetindeki söylemlerine cevap vermeyi kendimize yakıştıramıyoruz. 28 yaşında, defalarca profesyonel sözleşme imzalamış bir futbolcunun 'kandırılmasına' yönelik iddiaların ancak orta seviyeden düşük zekası bulunan insanlar tarafından mabul bulunacağını söylemek isteriz. Kendisini kamuoyunun zekasını test etmemeye, makamına uygun açıklamalar yapmaya davet ediyoruz" ifadeleri dikkat çekti.

İşte Kayseri spor'dan yapılan açıklamanın tamamı:

"Beşiktaş Kulübü Başkanı Sayın Ahmet Nur Çebi'nin Onur Bulut transferi hakkında yapmış olduğu son beyanatları üzerine açıklama yapma ve kamuoyunu aydınlatma mecburiyeti doğmuştur.

Bir kere daha ve son kez ifade etmek isteriz ki Onur Bulut'un, Kulübümüzle olan mevcut sözleşmesini, 3 futbol sezonunu daha uzatan, dönem harici sözleşmenin imzalanması, futbolcunun, futbolcunun temsilcilerinin ve aile bireylerinin bulunduğu bir ortamda ve futbolcunun avukatının sürece dahil olduğu bir şekilde cereyan etmiştir. Aynı süreçte, ayrıca futbolcunun 2022-2023 futbol sezonun ikinci yarısında alacağı ücreti de mevcut sözleşmesine nazaran 3 kat arttıran, bir tadil sözleşmesi daha imzalanmıştır. Ayrıca futbolcunun temsilcisi ile bir sözleşme imzalanmıştır. Bütün bu sözleşmeler Kayseri spor Futbol A.Ş. münferit imza yetkilisi olarak Başkan Sayın Ali Çamlı tarafından imzalanmıştır.

Çıkış Hakkı düzenlemesine konu sözleşme taslağı, kulüp profesyonelleri ve avukatları ile Onur Bulut ve avukatları arasında müzakere edilmiş ve fakat Kayseripor Futbol A.Ş.nin münferit imza yetkilisi olan Başkan Ali Çamlı tarafından söz konusu sözleşme taslağı hiçbir şekilde kabul görmediğinden imzalanmamıştır. Gerek futbolcu, gerek futbolcunun temsilcileri gerekse futbolcunun aile bireyleri, Kayseri spor Futbol A.Ş. başkanı Sayın Ali Çamlı'nın kendisine imza için sunulan sözleşme taslağını hiçbir şekilde kabul etmediğini ve neticede sözleşme taslağını imzalamadığını görmüştür ve bilmektedirler.

Sayın Çebi önceki söylemlerinde 'futbolcuya zorla bir sözleşme imzalattırıldığını' son açıklamasında ise 'futbolcunun kandırıldığını' söylemektedir. Sayın Çebi'nin bu seviyesiz ve temsil ettiği camiaya yakışmayan iftira mahiyetindeki söylemlerine cevap vermeyi kendimize yakıştırmadığımızı ifade etmek isteriz. Ancak 28 yaşına gelmiş, defalarca sözleşme imzalamış profesyonel bir futbolcunun, yanında temsilcileri, aile bireyleri olduğu halde ve avukatının nezaretinde gerçekleşmiş bir süreçte; 'kandırılmasına' ya da 'zorla sözleşme imzalatılmasına' yönelik iddiaların ancak orta seviyeden düşük zekası bulunan insanlar tarafından makul bulunacağını da bu vesileyle söylemek isteriz.

TFF Hukuk Organlarına intikal etmiş hukuki ihtilaf konusunda daha detaylı bir açıklama yapmayı hukuka olan saygımızın bir sonucu olarak gerek duymuyoruz. Sayın Ahmet Nur Çebi'yi de konuya ilişkin telaşla yapıldığı belli olan bu mahiyetteki açıklamalar ile spor kamuoyunun zekasını test etmemeye, icra ettiği makama uygun makul ve nitelikli açıklamalar yapmaya davet ediyoruz."

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, katıldığı canlı yayında Onur Bulut transferi için "Onur konusunda her iki kulüp de haklı. Ben başta sustum. Kayseri önemli ilimiz, incitmemek adına konuşmadım. Ama başkan ve yöneticiler hoş olmayan, UÇK'ya bugün gittikleri gibi o gün gitmek yerine kırıcı söylemlerde bulundular. Odaya bir çocuğu alıp imza attırıyorsanız, sonra imza yetkisi yok diyorsanız bunun diğer adı kandırmaktır. Bu futbolcu 1 milyon euro getirmiş, 3 ay kalmış gitmesine. Teşekkür edileceğine yerden yere vurulmasına, dolandııcı yalancı gibi gönderilmesine içerledim. Umarım UÇK doğru kararı verir" açıklamasını yapmıştı.

Ahmet Nur Çebi Kayserispor Onur Bulut Beşiktaş Spor Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (1)

Yusuf Kuşçu:

Fena laf sokmus kayseri cebi seviyen ne olctur

Cevap Yaz04Yayından Kaldır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title