Haberi Paylaş

Tek başına Dünya Kupası'nı kazanacak! Süper Lig deviyle anılıyordu ama artık çok zor

Spor Haberleri

Hırvatistan'ın kalecisi Dominik Livakovic, Dünya Kupası'nda tarih yazdı. Son 16 turunda penaltılarda Japonya'yı eledikleri maçta 3 penaltı kurtarışı yapan Livakovic, Brezilya'ya da çeyrek finalde havlu attırdı. Fenerbahçe ile anılan Livakovic'in Türkiye'ye gelme ihtimali neredeyse kalmadı.

2022 Dünya Kupası'na Livakovic fırtınası esiyor. Çeyrek finaldeki Hırvatistan-Breziyla maçına Livakovic'in performansı damga vurdu.

Normal süresi 0-0, uzatmaların 1-1 tamamlandığı maçta Livakovic adeta dünyaları kurtardı. Brezilya'nın yıldızları Livakovic'i bir türlü geçemedi. Penaltılarda da Livakovic'in bir kurtarışı Brezilya'yı dışarda bıraktı.

Japonya ile penaltılara kaldıkları maçta Livakovic, 3 kurtarış yaparak takımını çeyrek finale taşımıştı. 27 yaşındaki kaleci, Rodrygo'nun penaltısını kurtararak bu kez yarı finali getirdi.

Tek başına Dünya Kupası'nı kazanacak! Süper Lig deviyle anılıyordu ama artık çok zor

Dinamo Zagreb'de kariyerini sürdüren 27 yaşındaki kaleci, Dünya Kupası'nda ismini herkese tanıttı. 8.5 milyon euro piyasa değeri olan kalecinin Türkiye'ye gelme ihtimali neredeyse kalmadı.

Hırvatistan Fenerbahçe Spor Haberler

title