Ne Şenol Güneş ne Okan Buruk! Bruno Pinheiro, Beşiktaş'ın yeni hocası olmak için İstanbul'a geliyor - Haberler
Haberi Paylaş

Ne Şenol Güneş ne Okan Buruk! Bruno Pinheiro, Beşiktaş'ın yeni hocası olmak için İstanbul'a geliyor

Haberler.com - Spor
 - Güncelleme:

Beşiktaş'ta teknik direktör konusunda son karar verildi. Siyah-beyazlılar, 1.5 yıllık anlaşmaya vardığı Portekizli hoca Bruno Pinheiro'yu İstanbul'a davet etti. Kara Kartal, 45 yaşındaki teknik direktöre yıllık 900 bin euro ödeyecek.

Sergen Yalçın sonrası teknik direktör arayışlarını sürdüren Beşiktaş, Estoril takımını çalıştıran Bruno Pinheiro'yu takımın başına getirmeye hazırlanıyor.

NTV Spor'un haberine göre; Anlaşma sağlanan 45 yaşındaki Portekizli çalıştırıcı, Estoril ile kontratını feshettikten sonra Beşiktaş için İstanbul'a gelecek. Siyah-beyazlılar Pinheiro ile 1,5 yıllık sözleşme imzalayacak ve yıllık 900 bin euro ücret ödeyecek.

Yönetim kurulu Sergen Yalçın sonrası ilk olarak Şenol Güneş ile el sıkışmıştı. Başkan Ahmet Nur Çebi, takımı Güneş'e emanet etmek istese de, yönetim kurulunda fikir birliği sağlanamadı. Futbol A.Ş Genel Müdürü Ceyhun Kazancı'nın Pinheiro için yaptığı sunum ve yapay zeka sonuçlarına göre Portekizli çalıştırıcının Beşiktaş'a en uygun isim olarak belirlemesi yönetimde kabul gördü. Yönetim kurulunda Pinheiro için de fikir birliği yok. Bazı yönetim kurulu isimleri oylarını Şenol Güneş'ten yana kullandı.

Başkan Ahmet Nur Çebi son kararını verdi ve Pinheiro ile sözleşme hazırlıklar başladı. Beşiktaş, Fenerbahçe derbisine U-19 teknik direktörü Önder Karaveli yönetiminde çıkacak. Portekizli teknik adamın görevine gelecek hafta başlaması planlanıyor. Pinheiro'nun gelişinden A Takım'da kalacak Karaveli, yardımcı antrenörü olarak Portekizli çalıştırıcının ekibine dahil edilecek.

Haberler.com - Spor

Süper Lig Beşiktaş Spor Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title