Haberi Paylaş

Kırkpınar Başpehlivanları Öğrencilerle Buluştu

Spor Haberleri

Kırkpınar Başpehlivanları Öğrencilerle Buluştu

Kırkpınar başpehlivanları Recep Kara, Serhat Balcı ve Kenan Şimşek, Düzce'de lise ve ortaokul öğrencileriyle bir araya geldi.

Kırkpınar başpehlivanları Recep Kara, Serhat Balcı ve Kenan Şimşek, Düzce'de lise ve ortaokul öğrencileriyle bir araya geldi.

Yığılca İmam-Hatip Lisesi Konferans Salonu'nda düzenlenen söyleşiye konuşmacı olarak katılan başpehlivanlar, deneyimlerini öğrencilerle paylaştı.

Kırkpınar başpehlivanlığına giden hikayelerini öğrencilere anlatan Recep Kara, "Asker düşmanın üzerine gittiği vakit bir yandan da mehter çalar. Dosta güven, düşmana korku salar. Biz de güreşe çıktığımız zaman, kıbleye doğru 'Allah-Allah' nidaları ile yürürüz. Yaptığımız spor dualı bir spor, geleneği var, geçmişi var. Atalarımızdan kültür mirası olarak bize kalan bir spor dalı. Gelecekte güreş yapmak isteyen kardeşlerimiz vardır. Onlara yol göstermek için her zaman hazırız." diye konuştu.

Kenan Şimşek de gençlere destek olmak için her zaman hazırda beklediklerini ifade ederek, şunları kaydetti:

"Sadece güreş değil, sporda başarılı olmanın üç yolu var. Bunlar, iyi beslenme, iyi dinleme, iyi antrenmandır. Bunları dengeli bir şekilde yaparsanız başarılı olursunuz. Elinizdeki imkanları doğru bir şekilde kullanırsanız başarıya giden yol her zaman size açılacaktır."

Serhat Balcı ise "Sokakta karşılaştığınız bir insanla, okuldaki arkadaşınızla, evinizde anne- babanızla ve okuduğunuz kitaplarla olan münasebetinizde kesinlikle kazanımlar elde etmelisiniz. Bu kazanımların hepsi pozitif olmalı." tavsiyesinde bulundu.

Daha sonra başpehlivanlar, öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Kaynak: AA / Spor

Kenan Şimşek Serhat Balcı Recep Kara Kırkpınar Spor Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title