Haberler

İl jandarma komutanından Amedspor'a yönelik olay sözler! Özür dilemek zorunda kaldı

Abone Ol

Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanı Yılmaz Kırgel'in, Amedspor'un Afyonspor ile oynayacağı maç öncesi futbolculara yaptığı ziyarette kullandığı, "Mersin'de yaşadığımız o terör eyleminden sonra gönlümden geçeni söylüyorum: Şöyle bir 5-0 eze eze yenerseniz, buradan onları göndeririz." sözleri tepki çekmişti. Kırgel yaptığı yazılı açıklamada maksadını aştığını belirterek özür diledi.

Amedspor'un Afyonspor ile oynayacağı maç öncesi Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanı Yılmaz Kırgel, Afyonspor takımını ziyaret etti. Burada yaptığı açıklamalar tepki çeken Kırgel, sözlerinin yanlış anlamalara sebebiyet vermesinden dolayı üzüntü duyduğunu belirtti.

"GERİ KALANI BİZE BIRAKIN"

Afyonspor takımını ziyaret eden Yılmaz Kırgel burada yaptığı açıklamada, "Gönlümüz sizlerle. Sizin işiniz futbol oynamak. Siz de onu gerçekten güzel yapıyorsunuz. Geri kalanı bize bırakın. Gerçekten Afyon'un sizin kazanmanıza ihtiyacı var. Hele hele Mersin'de yaşadığımız o terör eyleminden sonra gönlümden geçeni söylüyorum: Şöyle bir 5-0 eze eze yenerseniz, buradan onları göndeririz." ifadelerini kullanmıştı.

TEPKİ ÇEKEN SÖZLERİ İÇİN ÖZÜR DİLEDİ

Sözleri tepki çeken Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanı, daha sonra bir yazılı açıklama yaparak özür diledi.

Yılmaz Kırgel yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Maksadım sporcularımıza devletimizin tüm güvenlik unsurlarının maçın ruhuna yakışır şekilde gerçekleşmesi ve sonuçlanması için görevi başında olduğunu anlatmaktan, sporun ruhuna yakışmayacak herhangi bir olumsuzluğa sebebiyet vermemeleri gerektiğini ifade etmekten ve maçla ilgili motivasyonlarını artırma gayretinden ibarettir. Bir futbol karşılaşması üzerine kendi aramızda yaptığımız sohbetin bu noktaya çekilmesinden ve maksadımı aştığını anladığım sözlerimin yanlış anlamalara sebebiyet vermesinden dolayı duyduğum üzüntüyü ifade eder, müsabakanın sporun ruhuna uygun centilmenlik içerisinde geçmesini dilerim." dedi.

DİYARBAKIR BAROSU'NDAN SUÇ DUYURUSU

Diyarbakır Barosu ise söz konusu açıklamalar nedeniyle Yılmaz Kırgel hakkında suç duyurusunda bulunduğunu duyurdu. Diyarbakır Barosu'ndan yapılan açıklamada, "Amedspor Kulübüne yönelik sözlü saldırıya ilişkin halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesim aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme ve bu nedenle kamu güvenliği açısından açık ve yakın bir tehlikenin ortaya çıkmasına dair söylemlerde bulunan şahıs hakkında TCK'nın 216. Maddesi kapsamında suç duyurusunda bulunulmuştur." ifadelerine yer verildi.

İl jandarma komutanından Amedspor'a yönelik tepki çeken sözler! Özür dilemek zorunda kaldı

Haberler.com / Ali Gülhan - Spor

Amedspor Spor Haberler

Bakmadan Geçme

MasterChef canlı izle! 5 Aralık Salı MasterChef 2023 170.yeni bölüm canlı izle! TV8 MasterChef canlı izle! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 5-6 Aralık Bursa su kesintisi listesi! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 5-6 Aralık İzmir su kesintisi listesi! Aile canlı izle! Show TV Aile 23. bölüm canlı yayın izleme linki var mı? Aile dizisi nereden izlenir? Aile yeni bölümde neler olacak? ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 5-6 Aralık Ankara su kesintisi listesi! İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 5-6 Aralık İstanbul su kesintisi listesi! Üç Kız Kardeş CANLI İZLE! 5 Aralık Üç Kız Kardeş 66 . bölüm CANLI İZLE! Üç Kız Kardeş CANLI İZLE! 5 Aralık Üç Kız Kardeş 66 . bölüm CANLI İZLE! Ali Yerlikaya İBB adayı mı olacak? İddialar hakkında Bakan Yerlikaya'dan açıklama geldi Eyvah Eyvah nerede çekildi? Eyvah Eyvah oyuncuları, konusu ve fragmanı! Eyvah Eyvah ne zaman çekildi? Başak Demirtaş İBB adayı mı olacak? HEDEP İstanbul adayı belli oldu mu? Eyvah Eyvah filmi oyuncuları! Eyvah Eyvah ne zaman çekilmiştir? Eyvah Eyvah filmi konusu, oyuncuları ve Eyvah Eyvah özeti! Osman Gürün aday mı? 2024 yerel seçimlerde Osman Gürün Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı olacak mı? Müslüm Gürses neden öldü? Müslüm Gürses ölüm nedeni ne, ölüm sebebi ne? 10 bin polis alımı ne zaman? 10 BİN POLİS ALIM ŞARTLARI NELERDİR? Bakan Yerlikaya duyurdu
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Yorumlar (9)

Mcd Mice:

Memleketin hali ve kahir ekseriyeti ne yazık ki zihniyeti böyle bozuk. NE DEMEK MERSİN DE Kİ OLAYDAN SONRA EZE EZE YENİN SONRASI NI BİZE BIRAKIN.? VE BUNU SÖYLEYEN İL JANDARMA KOMUTANI VAY ORADAKİ HALKIMIN HALİNE VAY.!?

Yanıtla3781
Mete HAN:

Amed ne ya? Diyarbakırspor yapsanıza adınızı!Hep bir bölücülük...

Yanıtla175130
Doğuş:

Öyle bir konuşmuşki sanki başka ülke takımı ile maç olacak. Komutan ülkeyi resmen bölmüş

Yanıtla75157
Selim Güler:

Amedsporun terörle iliskisi varsa derhal kapaltilmali ayni sekilde tabiki partide hdp de kapaltilmali .Bunlarin var olmasi demokrasiyle alakasi yoktur.Bir Avrupa ülkesinde devlete karsi birakin terör faaliyetlerini Propaganda yapsa bile hemen yasaklarlar .Örnegin Almanyada devlete karsi Propaganda yapan örgüt Motorsikletciler yasakladilar.

Yanıtla9258
cemil karaca :

Selim Güler:İşte onu yapamıyorlar çünkü bu ülkede 7 milyon oyu olan ve mecliste olan hdp yi legal görüyorlar eğer törörle bu şekilde bağlantısının olduğunu bile bile bir partiye milyonlarca oy çıkıyorsa oy verenlerin büyük çoğunluğuda aynıdır bunu söyleyemiyorlar.

1612
Hamit Gündoğdu:

Amed ismine müsade edenler sorumludur. O ilin adı Diyarbakır dir diyarbekir de değildir. Derhal i kulüp ya adını değiştirsin veya gerekli işlem yapılsın. Hani derler sinek ufaktır ve mide bulandırır diye.

Yanıtla10141
gngr xxx:

Sayın komutan Amed spor tc devletinin bir ilinin takımı hayrola siz orayı ülkeden ayırdınızda haberimizmi yok özur yetmez o görevde kalmaz ülke halkı adına utanç olur istifa etmenizi dilerim

Yanıtla3779
Nazlı Muhip:

Diyarbakır barosu kimlerin elinde?

Yanıtla5033
ibrahim karagoz:

kimin elindemi, tabiki gerçek avukatların

2781
title