Haberi Paylaş

Hakan Çalhanoğlu, İsmail Kartal'ı görünce neye uğradığını şaşırmış: Hocam burada ne yapıyorsun?

Spor Haberleri

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, FB TV'ye önemli açıklamalarda bulundu. Guus Hiddink, Joachim Löw ve Roger Schmidt'in çalışmalarını takip ettiğini belirten Kartal, "Roger ile aynı otelde kaldım. İdmanlarını izledim. Hakan Çalhanoğlu ve Ömer Toprak da takımda yer alıyordu. Beni tribünde gördüler, şaşırdılar. 'Hocam sen burada ne yapıyorsun?' dediler." ifadelerini kullandı.

Vitor Pereira sonrası göreve getirilen ve Fenerbahçe'ye büyük ivme kazandıran teknik direktör İsmail Kartal, FB TV'ye açıklamalarda bulundu. Dünyaca ünlü birçok hocayı takip ettiğini belirten deneyimli hoca, kendini sürekli geliştirdiğini ifade etti.

İsmail Kartal'ın açıklamaları şöyle:

"Ben başarılı bir teknik direktörüm. Kendimi çok iyi yetiştirdiğimi ve geliştirdiğimi düşünüyorum. Ben, PSV'de çalıştığı dönemde 2 ay Guus Hiddink'in evinde kaldım. Bütün antrenmanlarında vardım. Mesele Joachim Löw ile hala dostluğum, arkadaşlığım devam ediyor. Kendisiyle beraber çalıştık. Bayer Leverkusen'in teknik direktörü oldu. Ben de hocayı aradım; 'Biraz canım sıkkın. 1-2 ay Avrupa'da yaşayacağım. Roger ile aran nasıl? Ben aynı otelde kalıp, bütün antrenmanlarını izlemek ve onunla sohbet etmek istiyorum' dedim. Benim yaptıklarım ve onların yaptıklarını test etmek istiyorum. Sağ olsun hoca aradı ve aynı otelde kaldım. İdmanlarını izledim. Hakan Çalhanoğlu ve Ömer Toprak da takımda yer alıyordu. Beni tribünde gördüler, şaşırdılar. 'Hocam sen burada ne yapıyorsun' dediler.

Ben işimi yapmaya çalışıyorum ama buna rağmen sormadan, soruşturmadan araştırmadan... Benim antrenörlük hayatıma baksınlar; kaç futbolcu alıp yetiştirmişim, çalıştığım takımları hangi sıradan almış nereye götürmüşüm? Bunlara bakacaklar... Başarı eğer bir kriterse... Veya başarıya endeksli aynı şartlarda 3 antrenöre aynı imkanları verelim değerlendirmeyi ona göre yapsınlar. Buna da varım. Bunlar yokken de sürekli itibarsızlaştırarak üzerinize karşı negatif ve antrenörlüğünüzü kabullenemeyenlere de benim yaptıklarım ortada, duruşum da ortada onlara bakacaklar.

Ben ne yaptığımı biliyorum. Ne olacağını da biliyorum. Hayatımda söylediğim hiçbir şeyde yanılmadım. Hepsini gerçekleştirdim. Çok şükür burada da geldim. Yavaş yavaş işler yoluna girmeye başladı."

Haberler.com - Spor

Bayer 04 Leverkusen Hakan Çalhanoğlu İsmail Kartal Fenerbahçe Spor Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title