Haberi Paylaş

El Salvador'da 12 kişinin öldüğü stadyum izdihamı nedeniyle kulüp başkanı ve yöneticiler gözaltına alındı

Spor Haberleri

El Salvador'da stadyuma giriş esnasında çıkan izdiham sonucu 12 kişinin yaşamını yitirmişti. Yaşanan olaylarla ilgili El Salvador Cumhuriyet Savcılığının talimatıyla Alianza FC futbol kulübü başkanı Pedro Hernandez, iki yönetici ve stadyum yetkilisi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar 12 kişinin ölümüne yol açmak ve stadyum kurallarını ihlal etmekle suçlanıyor.

Bölge basınında çıkan habere göre, El Salvador Cumhuriyet Savcılığının talimatıyla stadyuma giriş esnasında çıkan izdihamda 12 kişinin ölmesi nedeniyle Alianza FC futbol kulübü başkanı Pedro Hernandez, iki yönetici ve stadyum yetkilisi hakkında gözaltı kararı verildi.

12 KİŞİNİN ÖLÜMÜNE NEDEN OLMAKLA SUÇLANIYORLAR

Gözaltına alınan kişilerin 12 kişinin ölümüne yol açmak ve stadyum kurallarını ihlal etmekle suçlandığı belirtildi. Savcılıktan yapılan açıklamada, izdihama neden olan ihmallere işaret edilerek, "Stadyumun giriş kapıları yetersiz ve öncesinde güvenli giriş için gerekli planlama yapılmadı. Karşılaşmanın biletlerinin tükenmesinin ardından yasa dışı şekilde biletlerin satışına devam edildi. Organizasyondaki açgözlülük can kaybına, yaralanmalara ve taraftarın güvenliğini tehlikeye attı." ifadesine yer verildi.

El Salvador'da 12 kişinin öldüğü stadyum izdihamı nedeniyle kulüp başkanı ve yöneticiler gözaltına alındı

NE OLMUŞTU?

Futbol takımlarının stadyuma girmeye çalışması üzerine çıkan izdihamda 12 kişi ölmüş, yüzlerce kişi yaralanmıştı. Kapıların kapanmasından sonra çok sayıda taraftar, Cuscatlan Stadyumu'na girmeye çalışmış ve bu sırada izdiham meydana gelmişti. Devlet Başkanı Nayib Bukele, olaya ilişkin "kapsamlı bir soruşturma" başlatılacağını söylemişti.

El Salvador'da 12 kişinin öldüğü stadyum izdihamı nedeniyle kulüp başkanı ve yöneticiler gözaltına alındı

Haberler.com - Spor

El Salvador Futbol Spor Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title