Bir sınav için değer miydi Mohamed! Galatasaray'ın yıldızı uzun yıllar hapis yatabilir - Haberler
Haberi Paylaş

Bir sınav için değer miydi Mohamed! Galatasaray'ın yıldızı uzun yıllar hapis yatabilir

Haberler.com - Spor
 - Güncelleme:

Mısır'da bir enstitüde eğitimini sürdüren Galatasaray'ın yıldızı Mostafa Mohamed'in sınava kendisinin yerine arkadaşını soktuğu iddia edilmiş ve sınava giren kişi gözaltına alınmıştı. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Mısırlı hukukçu Ihab Ramzy, "Eğer anlaştıkları kanıtlanırsa Mustafa Muhammed 3-15 yıl arasında hapis cezası alır. İçinde bulunulan durum, büyük bir sahtekarlık." dedi.

Galatasaray'ın yıldızı Mostafa Mohamed'in adının karıştığı skandalın faturası çok ağır olabilir. Mısır'da bir enstitüde eğitimini sürdüren Mohamed'in sınava kendisi yerine arkadaşını soktuğu öne sürüldü. Olayın büyük ses getirmesinin ardından ise sınava girdiği iddia edilen kişi gözaltına alındı. Yaşananları değerlendiren Mısırlı hukukçu, Mostafa Mohamed'in 3-15 yıl arası hapis cezası alabileceğini belirtti.

Akşam'ın haberine göre, Mısırlı golcü hakkında soruşturma açıldığı, Milli Takım Afrika Kupası'ndan döndüğünde Galatasaray'ın futbolcusu hakkında işlem yapılacağı öğrenildi. Mısırlı hukukçu Ihab Ramzy, "Mohamed ve arkadaşının anlaştığı kanıtlanırsa Mohamed, Mısır yasalarına göre 3 ila 15 yıl arasında hapis cezası alır. Burada büyük bir sahtekarlıktan bahsediyoruz. Telefon ve sosyal medya kayıtları incelenecek. Mostafa Mohamed'in kartının o şahsın eline nasıl geçtiği de önemli." şeklinde konuştu.

Mısır Yükseköğretim Kurumu da olayın eğitimle ilgili yaptırımını açıkladı. Buna göre; sınava kendisi yerine başkasını sokan öğrencinin okulla ilişiği kesiliyor ve adli yargıya sevk ediliyor. Enstitünün eğitim yönetmeliği de öğrencinin ilişiğinin kesilmesine kadar varan bir ceza ön görüyor. Mohamed'in Afrika Kupası sonrası ülkesine dönmek yerine direkt olarak Türkiye'ye geçeceği iddia edildi. Böylece gözaltına alınmaktan kurtulmayı planladığı konuşuluyor.

Tutuklanan Mısırlı, "Mostafa, Mısır'ı temsil ediyor. Mağdur olmasın diye girdim." dedi. Gencin Mısır'da Muhammed'le aynı sokakta oturduğu konuşuluyor. Savcılık gencin 15 gün daha tutuklu kalmasını istedi. Gencin daha önce de Muhammed yerine sınavlara girdiğini söylediği belirtildi.

Haberler.com - Spor

Mostafa Mohamed, Galatasaray, Mısır, Spor, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (2)

ÖMER ÇELİK:

Onun problemi bizi ilgilendirmez

GÖBEĞİNİ KAŞIYAN ADAM :

Konu henüz yargıda suçlu bulunmamış ama karardan sonra "buraya yeteneğinle gelirsin ama karakterinle kalırsın denilen Galatasaray camiası bakalım bu zanlıyı takımda tutacak mı?

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title