Son Dakika: TFF, başta F.Bahçe olmak üzere hakemleri eleştiren kulüpleri uyardı: Dikkatli olun - Haberler Spor
Haberi Paylaş

Son Dakika: TFF, başta F.Bahçe olmak üzere hakemleri eleştiren kulüpleri uyardı: Dikkatli olun

Haberler.com - Haberler | Spor

Son dakika: TFF, başta F.Bahçe olmak üzere hakemleri eleştiren kulüpleri uyardı. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ve camianın Ali Şansalan yönetimi üzerine sert açıklamaları üzerine TFF açıklama yaptı. TFF resmi sitesinden yapılan açıklamada, "Türk hakemliğinin sorunları olabilir, bunlara ortak paydada çözüm aranabilir ancak onların saygınlığının korunması ve söylemlerde daha dikkatli olunması şarttır" ifadeleri yer aldı.

Tff, son zamanlarda hakemleri sert şekilde eleştiren kulüpleri uyardı. Hakemlerin itibarının zedelenmemesi için kulüplere verilen mesajlar için 'dikkatli olun' uyarısı yapıldı. Fenerbahçe'nin Ali Şansalan için yaptığı açıklamalardan sonra TFF harekete geçti.

Türkiye Futbol Federasyonu, hakemleri korumanın herkesin görevi olduğunu, ortak paydada buluşulması gerekildiğini vurguladı.

Son Dakika: TFF, başta F.Bahçe olmak üzere hakemleri eleştiren kulüpleri uyardı: Dikkatli olunAli Koç, Trabzonspor maçından sonra Ali Şansalan'ı sert şekilde hedef almıştı

İşte TFF'den yapılan açıklama:

"HAKEMLERİ KORUYACAK ÇALIŞMALAR DEVAM ETMEKTEDİR"

"Türkiye Futbol Federasyonu olarak futbolun en önemli unsurlarından birisi olan hakemlerimizle ilgili, sezon başından itibaren futbol ailesi tarafından yapılan değerlendirmeleri ve özellikle de yöneticilerimiz nezdinde kamuoyu ile paylaşılan eleştirileri dikkatlice ve üzülerek takip etmekteyiz.

Öncelikle belirtmek isteriz ki, Federasyonumuz da, hakemlerimizin daha iyi olmaları ve en üst seviyeye gelmeleri için tüm imkânlarını seferber etmekte, onların başarısı için çaba göstermektedir.

Bu kapsamda bir süre önce, TFF ile Kulüpler Birliği arasında, Türk hakemliğini koruyacak ve katkı yapacak ortak çalışmaları belirlemek üzere hazırlıklarına devam etmektedir.

Hakemlik kurumu Türk futbolu için önemli bir kurumdur. Kurumları korumak herkesin görevidir ve eleştirirken dikkatli olunmalıdır.

Kaldı ki, Türk hakemliği değerini, özellikle son yıllarda uluslararası alanda, FIFA ve UEFA nezdinde maksimum sayıda hakemle maksimum sayıda maç alarak ispat etmiş ve Avrupa'da belli bir yer edinmiştir.

Türk hakemliğinin sorunları olabilir, bunlara ortak paydada çözüm aranabilir ancak onların saygınlığının korunması ve söylemlerde daha dikkatli olunması şarttır.

Şu bilinmelidir ki, hakemlerimiz üzerinde oluşturulan baskı kültürü kitlesel lince dönüşmekte, bundan da en fazla zararı dünya kamuoyu nezdinde Türk futbolu ve ülkemiz görmektedir.

Kulüplerimizden beklentimiz, sağduyulu değerlendirmelerde bulunmaları, hakem çalıştayında gerekli önerilerini sunmaları ve ivedilikle sahaya dönmeleridir.

Tüm paydaşların Türk hakeminin değerini artıracak çaba içerisinde olacağına inancımız tamdır.

Kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız."

Son Dakika: TFF, başta F.Bahçe ve hakemleri eleştiren kulüpleri uyardı: Dikkatli olun

Haberler.com - Spor Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (5)
Selin Karaca:Eskiden hakemlerde insan hata olur deniliyordu artık bu lüksleri yok VAR diye bişey oldu artık ve kritik kararları sadece orta hakemlere bırakılamaz varda incelemeye gittiğinde çogunluk ne karar verirse ona hükmedilmeli orta hakemde maçta kolay kart faul penaltı vermemelidir. neden hep bizde oluyor bu adaletsizler bu sorunun cevabı hakemler tarafsız degil Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Selin Karaca:Bu durumun böyle olmasının yani avrupada darmadağın olmasının sebebi hakemler işte konuyu saptarma futbolcuları türkiyede hazıra alıştırıyorlar her yere yatana faul serbest vuruş veriyorlar avrupada verilmiyor böyle mücadeleci futbol teşvik ediliyor ama gerçekten faul şiddet varsa veriliyor avrupada basit penaltı asla yok bizde var hakemler maçının kazananını belirlemiyor belirliyemezler yok öyle bir yetkileri görevleri mücadeleci futbolu saglamak basit kart gösteremezler Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Erdoğan uslu :Önce adil yönetsinler tüm maçları. O takım bu takım yok . Adil maç yönetemeyen hakeme 3 şans ver .4 verme al elinden tüm yetkileri. TFF Önce siz kendinizi düzeltin . Cevap Yaz 0 6 Yayından Kaldır
Tüm 5 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title