Son dakika: 2021'de MTV, trafik ve vergi cezaları yüzde 9,11 oranında artacak

Son dakika: 2021'de MTV, trafik ve vergi cezaları yüzde 9,11 oranında artacak

28.11.2020 09:39 | Son Güncelleme: 28.11.2020 12:30

Son dakika: Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın Resmi Gazete'de yayınladığı tebliğe göre, 2021 yılında yeniden değerleme oranı yüzde 9,11 olarak belirlendi.

Vergi ve cezalarda artış oranını belirleyen yeniden değerlenme oranı belli oldu. Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın Resmi Gazete'de yayınladığı tebliğe göre 2021 yılında yeniden değerleme oranı yüzde 9,11 olarak belirlendi. Buna göre, 2021 yılında motorlu taşıtlar vergisi, trafik cezaları ve vergi cezaları bu oranda artacak.

Resmi Gazete'de yayımlanan tebliğde şu ifadelere yer verildi:

"Bilindiği üzere, 213 sayılı Vergi Usul Kanununun mükerrer 298 inci maddesinin (B) fıkrasına göre, yeniden değerleme oranı, yeniden değerleme yapılacak yılın Ekim ayında (Ekim ayı dâhil) bir önceki yılın aynı dönemine göre Türkiye İstatistik Kurumunun Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksinde meydana gelen ortalama fiyat artış oranı olup, bu oranın Hazine ve Maliye Bakanlığınca Resmî Gazete ile ilan edilmesi gerekmektedir.

"2020'NİN SON GEÇİCİ VERGİ DÖNEMİ İÇİN DE UYGULANACAK"

Bu hüküm uyarınca yeniden değerleme oranı 2020 yılı için yüzde 9,11 (dokuz virgül on bir) olarak tespit edilmiştir. Bu oran, aynı zamanda 2020 yılına ait son geçici vergi dönemi için de uygulanacaktır."

Son dakika: 2021'de MTV, trafik ve vergi cezaları yüzde 9,11 oranında artacak
Haber Yorumları (57)
OLMAZ OLSUN: Size oy verenlerede hakkımı helal etmiyorum kim bu milletin üzerinden geçiniyorsa kim haksız kazanç sağlıyorsa haram zıkkım olsun inş
BULENT: Çoluk çocuğumuzun rıskında gözü olan hırsız hükümet
BİR DOST: Biz millet olarak bu zamlari hak ediyoruz ve dahada olacak yeni yil yeni zamlar. Vatandas simit cay senin neyine yetnez. Bu sene yapilacak asgari ucret zammi ile bir simit ve cay alirsin gozune dursun. Akpli bir millet vekilinin sozu. Gerci dis gucler bizi kiskaniyor. Biz zam yaptıkça. Mustafa Kemal Ataturk gibi lazim guzel memleketim Turkiyemeee
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title