Son dakika: Ticaret Bakanı Mehmet Muş'tan bayi ve galericilere gözdağı: İddialar doğruysa yaptırımı ağır olur - Haberler Ekonomi
Haberi Paylaş

Son dakika: Ticaret Bakanı Mehmet Muş'tan bayi ve galericilere gözdağı: İddialar doğruysa yaptırımı ağır olur

Haberler.com / Mesut Şahin - Haberler | Ekonomi

Son dakika: Vatandaşın otomobil bulamamaktan şikayetçi olduğunu söyleyen Ticaret Bakanı Mehmet Muş, bayiler ve galericilere adeta göz dağı verdi. Muş, "Bayiler, galerilerle anlaştı iddiaları var. Tespit edersek yaptırımı ağır olur." ifadelerini kullandı.

Son dönemdeki fahiş fiyat artışlarına karşı 81 ilde denetimler sıklaştırıldı. Ticaret Bakanı Mehmet Muş gazetecilere konu ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Atılan adımlarla ilgili konuşan Bakan Muş, vatandaşların şikayetlerini dikkate aldıklarını söyledi. Bakan Muş, "Bir ayda bitecek değil. Amaç kurallı serbest ticareti geliştirmek." dedi.

"HAL KANUNUNDA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR"

Hal kanunu ile ilgili konuşan Bakan Muş, "Detaylara bakıyoruz. Çalışmalarımız var, olgunlaştıkça kamuoyuyla paylaşacağız." ifadelerini kullandı.

Bakan Muş, asıl meselenin kayıt sisteminin geliştirilmesi olduğunu da belirtti. Muş, "Kafa yoruyoruz, değer zincirini kayıt altına almak istiyoruz." diye konuştu.

"TESPİT EDERSEK YAPTIRIMLARI AĞIR OLUR"

Vatandaşın otomobil bulamamaktan şikayetçi olduğunu söyleyen Ticaret Bakanı Mehmet Muş, otomotiv sektörüyle ilgili teftiş kurulunun harekete geçtiğini söyledi. Bakan Muş, "Bayiler, galerilerle anlaştı deniliyor. Bunu araştıracağız. Araç stokta tutulmuşsa, galeriye verilmişse, vatandaşa verilmemişse ve biz bunu tespit edersek yaptırımları çok ağır olur. Gereken yapılacak." dedi.

İkinci el arabalarla ilgili ise Bakan Muş, enflasyonu işaret etti. Bakan Muş enflasyonla mücadele ile ilgili, "Merkez Bankası çalışma yapıyor. Hukuk devletinde olması gereken ne ise onu yapıyoruz." ifadelerini kullandı.

Son dakika: Ticaret Bakanı Mehmet Muş'tan bayi ve galericilere gözdağı: İddialar doğruysa yaptırımı ağır olur
Haberler.com - Ekonomi Haberleri
Yorumlar (26)
by nokta :şu an her kesimde kolay para kazanma kendini korumaya alma politikası var. ben esnafım toptancıdan sofralı oyun hamuru alıyorum p.satış fiyatı 10 tl. 2 koli sipariş verdim faturada 11.70 yazıyor. toptan alışım satışımdan daha pahalı. 200 metre ileride başka toptancıya fiyat sordum 7.90 şimdi aynı marka ürün birinde 7.90 diğerinde 11,70 pahalı satan toptancının açıklaması abi herşeye zam geliyor ucuz satan toptancını açıklaması abi mal yeni geldi olabildiğince en uygun fiyata vermeye çalışıyoruz.
murat mercan:küçük çapta bir dükkanın bir işin olsun devlete yada banka gibi bir kuruluşa ufak defek bir borcun olsun hemen tebligat yollarlar vatandaştan alma konusunda hemen devlet haberdar oluyor ama vatandaş magdur olunca atı alan üsküdarı aşmış devletinde haberi yokmuşda eyer tesbit edilerse yaptırım yapacagım diyor
Oktay Şahin:Biri de dememiş siz de d evler olarak bu kadar ÖTV MTV aliyorsunuz diye(: vay hainler bak şu galericelere diyip kendi yedikleri haltı unutturmaya calisyorlar
500
title