Son Dakika: Rusya Türkiye'ye tur satışını askıya aldı, düzenli uçuşlar da sınırlandırılacak

Son Dakika: Rusya Türkiye'ye tur satışını askıya aldı, düzenli uçuşlar da sınırlandırılacak

Haberler.com - Haberler | Ekonomi

Son dakika: Rusya, tur operatörlerine Türkiye'ye tur satışını 1 Haziran'a kadar askıya almalarını önerdi. Düzenli uçuşlar ise İstanbul ile Moskova arasında karşılıklı olarak haftada 2 uçuşla sınırlandırılacak.

Rusya Başbakan Yardımcısı Tatiana Golikova, video konferans yöntemiyle gerçekleştirdiği basın toplantısında, Türkiye ile Rusya arasındaki hava yolu taşımacılığına dair açıklamalarda bulundu.

Golikova, Rus otoritelerin Türkiye'de koronavirüs durumunu izleyeceklerini belirtti. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

TUR SATIŞLARI 1 HAZİRAN'A KADAR ASKIYA ALINDI

"Rusya Federasyonu ile Türkiye arasındaki düzenli uçuşlar karşılıklı olarak haftada iki uçuşla sınırlandırılacaktır. Moskova - İstanbul, İstanbul - Moskova; Rusya Federasyonu tur operatörlerinin Türkiye'ye tur satışını 1 Haziran'a kadar askıya almaları önerilir. Bu tarihten önce satın alınan turların başka yöne değiştirilmesi veya ertelemeleri tavsiye edilir."

AKKUYU İSTİSNASI

"Türkiye'de bulunan vatandaşlar için hem tatillerine devam etme hem de tahliye uçuşlarıyla uçma fırsatı olacak. Ayrıca Türkiye'de bulunan Rus vatandaşlarının Rusya'ya dönüşü ve Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin inşasında yer alanların ulaşımı için uçuşlar korunacak."

Son Dakika: Rusya Türkiye'ye tur satışını askıya aldı, düzenli uçuşlar da sınırlandırılacak
Haber Yorumları (1)
ENİS ÇANLI : Ukrayna'ya SİHA satmanın acısını çıkartmak,gözdağı vermek istiyorlar. Corona falan bahane.Sen önce Kırım işgaline,İdlib'de füze atarak şehit ettiğinsuçunu Suriye ordusunun üzerine attığın 33 rütbeli vatan evladımızın hesabını ver AYI...
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title