Son dakika: Motorine 66 kuruş zam! Fiyat 10 lirayı aştı - Haberler Ekonomi
Haberi Paylaş

Son dakika: Motorine 66 kuruş zam! Fiyat 10 lirayı aştı

Haberler.com, Mesut Şahin - Ekonomi
 - Güncelleme:

Son dakika: Ay başında 44 kuruş indirim gelen motorine bu kez de zam geldi. Motorinin litre fiyatı bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 66 kuruş arttı. Zammın ardından motorinin litresi İstanbul'da 10,01 liradan, İzmir'de 10,09 liradan, Ankara'da ise 10,07 liradan satılacak.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası'ndan (EPGİS) yapılan açıklamaya göre, motorine 66 kuruş zam geldi. Fiyat değişikliği bu gece yarısından itibaren pompaya yansıyacak.

Zammın ardından Ankara'da ortalama 9,41 liradan satılan motorinin litre fiyatı 10,07 lira olacak. Motorinin litresi İstanbul'da 9,35 liradan 10,01 liraya, İzmir'de 9,43 liradan 10,09 liraya çıkacak.

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplama sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

Son dönemde akaryakıt fiyatlarında çok sık değişim oluyor. Dolar kurundaki değişim fiyatlara indirim ya da zam olarak yansıyor. Motorine en son 1 Aralık tarihinde 44 kuruş indirim gelmişti.

Mesut Şahin
mesut.sahin@haberler.com Haberler.com - Ekonomi

Motorin, Ekonomi, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (16)

Turgut Aydın:

iyicene diliniz dışarı çıkanakadar kıvranın 20 senenin ağı kolay çıkmazz

TIRNAKÇI CEMİL AMCANIZ:

Çok iyi oldu oy veren garibanlar binemezler inşallah şahin'e toros'a tipo'ya tempra'ya çakal kasa bmw'lere , DEWAMKEEE :)

Metin Yalcin:

O dediklerine gariban denmez, hurdalara verecek kadar parası olup, sokağa atacak olana denir. Gariban işten çıkınca evine yürüyerek gidene denir ..

Tüm 16 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title