Akıllı telefon üreticisi Tecno, Türkiye'de fabrika kurup üretime başlayacak

Akıllı telefon üreticisi Tecno, Türkiye'de fabrika kurup üretime başlayacak

19.01.2021 10:39 | Son Güncelleme: 19.01.2021 12:32

Akıllı telefon üreticisi Tecno, Türkiye'de yerli üretim için 25 milyon dolardan fazla yatırım yapacak. Türkiye pazarına aralık ayında giriş yapan teknoloji şirketinin fabrikası İstanbul'un Pendik ilçesinde kurulacak.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Tecno üretim planlaması için gerekli adımlar çoktan atıldı ve ilk yerli Tecno, mart ayı içerisinde üretilmiş olacak. Bu somut adımla birlikte Tecno, Türk ekonomisine olan güvenini ifade ederken, hatırı sayılır miktarda iş imkanı oluşturacak ve Türk tüketicisinin beklentilerine kulak veren, pazara uyumlu cihaz üretecek. Bu yatırım hamlesi, markanın Türk pazarında önemli bir oyuncu olma kararlılığını gösteriyor.

TÜRK PAZARINA ARALIK AYINDA GİRDİ

Dünyada tanınan, Manchester City gibi birçok dünya markasının global sponsoru olan Tecno, aralık ayında Türk pazarı ile 3 modeli sayesinde tanışmıştı. Hemen ardından Türkiye'deki yerli ortağı ile birlikte üretim sürecini başlatarak Türk tüketicisinin yakından tanıdığı, tercih ettiği, yerli bir marka olmayı hedefliyor.

FABRİKA PENDİK'TA KURULACAK

İstanbul Pendik'te olacak fabrika, öncelikli olarak Türk tüketicisinin hem fiyat hem kalite beklentilerine hizmet vermek ve aynı zamanda Avrupa pazarına dağıtım sağlayacak bir üretim üssü olmak için kuruluyor.

Akıllı telefon üreticisi Tecno, Türkiye'de fabrika kurup üretime başlayacak

Kaynak: Anadolu Ajansı / Gökhan Yıldız

Haber Yorumları (13)
BURUSLİ: tecno samsung oppo huaweı lg hepsı gelıyor çin in yeı uretım üssü türkiye
D: Çin den ucuz
MURAT ARSLAN: bence tanıltmaca haber
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title