Memur-Sen seyyanen zam talebini Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'a iletti

Memur-Sen seyyanen zam talebini Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'a iletti

13.01.2021 12:37 | Son Güncelleme: 13.01.2021 15:12

Memur-Sen yönetimi, kamu görevlilerine seyyanen zam verilmesi talebini Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'a iletti. Genel Başkan Yalçın, "Gıda enflasyonu yüzde 19'u gördü. Vergilere bakıyoruz yüzde 9,21 arttı. Kamu görevlilerinin alım gücünün düştüğü herkesin malumu, seyyanen zam istiyoruz." dedi.

Memur-Sen'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Genel Başkan Ali Yalçın ve beraberindeki Yönetim Kurulu üyeleri Hazine ve Maliye Bakanı Elvan tarafından kabul edildi. Kabulde, kamu görevlilerinin alım gücünün düştüğüne dikkati çekerek seyyanen zam beklentilerini Bakan Elvan'a ileten Yalçın, şu ifadeleri kullandı:

"Açıklanan 14,6'lık enflasyon söz konusu. Ancak sahada gerçek enflasyonun bu olmadığını biliyoruz. Gıda enflasyonu yüzde 19'u gördü. Vergilere bakıyoruz yüzde 9,21 arttı. Asgari ücret ise 21,56 oranında artırıldı. Bu rakamlar ışığında görüyoruz ki gerçek enflasyonun hesaplanması zor değil. Kamu görevlilerinin alım gücünün düştüğü herkesin malumu, seyyanen zam istiyoruz."

SÖZLEŞMELİLERİN KADRO TALEBİ DE AKTARILDI

Kabulde, kamuda sözleşmeli istihdam konusu da gündeme geldi. Yalçın, kamuda sözleşmeli statüsünün son bulması gerektiğini belirterek, şunları kaydetti:

"Kamuda sözleşmeli sayısı 400 bini aştı. Kamudaki sözleşmeliler arasındaki özlük hakları farklılığı da 20'yi buldu. Bu konunun da gündeme alınması gerekiyor. Kamuda sözleşmeli memurluk son bulmalı, kamuda istihdam modeli 'kadrolu' olmalıdır."

"SAĞLIK ÇALIŞANLARININ EK ÖDEMELERİNDE SORUNLAR VAR"

Bakan Elvan'a sağlık çalışanlarının taleplerini de ileten Yalçın, "Sağlık çalışanlarına yapılan ek ödemelerde sorunlar var. Bu sorunların başında ise hala yapılmamış ek ödemeler var. Bu sorunlar giderilmeli. Sorunların giderildiği gibi belirsizlik de bitirilmeli." ifadelerini kullandı.

Yalçın, Belediyeler Kanun'a tabi yerel yönetimlerde çalışan sözleşmeli personele kadrolarının bir an önce verilmesini istedi.

Memur-Sen seyyanen zam talebini Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'a iletti

Kaynak: Anadolu Ajansı / Özcan Yıldırım

Haber Yorumları (72)
ÇAMUR ATMAYIN: Yahu memurları sevmeyen ne kadar boş insan varsa burada olumsuz yazıp duruyorlar memurlar hakkında. Memuru kıskanana kadar sende çalışıp kpss ile memur olaydın. Memur dediğin insan olmasa tüm kademelerde hizmetler durur. Sende kimseye mal satamazsın kimse de senden mal alamaz. Memurun maaşı iyi olursa senden de o kadar alışveriş yapar. Win win olayı. Yok memur yatıyor çalışmıyor diyorsan buyur geç oku kpss ye gir sende memur ol, seni engelleyen mi oldu?
MEMURSENDE İŞİMİ YAPIYORUM MESAJI VERİYOR: AMA KABAK GİBİ ORTADA , MEMURSEN BOŞŞŞ BİR SENDİKA
KAMUDAKİ İŞÇİLER: memurdan daha memur, bende yetki olsun yarı maaşlarını alırım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title