Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni ekonomi modelini 4 maddede özetledi - Haberler Ekonomi
Haberi Paylaş

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni ekonomi modelini 4 maddede özetledi

Son dakika: Kabine toplantısı sonrasından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Erdoğan, yeni ekonomi modelini 4 maddede özetleyerek "Biz ülkemizi yatırım, istihdam, üretim, ihracat ve büyüme; hedef bu" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında 2 saat 15 dakika süren kabine toplantısı sona erdi. Asgari ücret, döviz kurundaki hareketlilik ve stokçulukla mücadele konularının elen alındığı toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni ekonomi modelini 4 maddede özetleyerek " Biz ülkemizi yatırım, istihdam, üretim, ihracat ve büyüme; hedef bu" dedi.

"YATIRIM ATAĞI HER ALANDA SÜRMEKTEDİR"

19 yıldır Türkiye'de yapılan yatırımlardan bahseden Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

"Türkiye'nin yatırım atağı her alanda hızla sürmektedir. Adana'da 1.4 milyar dolar yatırım bedeli olan petrokimya tesisinin temelini atmıştık. Ülkemizin dört bir yanında yürütülen yüzlerce dev yatırımı yakından takip ediyoruz. Türkiye'nin kurtuluşunu küresel çıkar odaklarının güdümündeki reçetelerde değil, kendi kaynaklarını harekete geçirecek yatırımlarda, istihdamda, ihracatta görüyoruz. 19 yıldır yoluyla, köprüsüyle, barajıyla, santraliyle, sulama sistemleriyle sahip olduğumuz muazzam altyapıyı bunun için inşa ettik. 19 yıldır bunca okulu, üniversiteyi, mesleki eğitim kurumunu, hastaneyi, adliye sarayını bunun için kurduk. 19 yıldır ülkemizi her alanda bölgesinin ve dünyanın yükselene yıldızı yapmak için onca mücadeleyi bunun için verdik."

EKONOMİ MODELİNİ 4 MADDEDE ÖZETLEDİ

Gelecekte ekonomik hedefler hakkında da konuşan Erdoğan sözlerini öyle sürdürdü:

"Ülkemizi 19 yıldır hakka, hakikate, hakkaniyete dayalı bir demokrasi ve kalkınma anlayışıyla yönetiyoruz. Türkiye'de bu kavramlardan nasibini almamış bir zihniyet hep olmuştur. Tek parti faşizmiyle başlayıp darbeler ve vesayet dönemiyle süren, dışarıdan aldığı destekle kendini milli iradenin üstünde gören, gerektiğinde terör örgütleriyle dahil her tür şer şebekesiyle işbirliğine giren bu zihniyet her defasında milletimizin irfanına çarpmıştır. Bu zihniyet ekonomide yaşanan değişimi de aynı sinsilikle mecrasından çarptırmaya çalışıyor. Biz ülkemizi yatırım, istihdam, üretim, ihracat ve büyüme; hedef bu. Bu zihniyet yüksek faizle ekonomiyi soğutmak, küçültmek ve dolayısıyla istihdamı azaltmak istiyor."

Abdullah Karlıdağ
Haberler.com Haberler.com - Ekonomi Haberleri
Haberler.com - Ekonomi Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ekonomi, Ekonomi, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
Yorumlar (4)
Durmuş GÖKÇE:bakanın her sözüne katılıyorum muhalf partıler kendı çıkarları ıçın ülkeyı satıp dıs güçlerle bıle ısbırlığı ıçıde çalımaktan çekınmemektedır Cevap Yaz 8 2 Yayından Kaldır
çokomelli :20 senede çok büyüdük ama asıl büyüme hedefleri her seçime 1-2 yıl kala oluyor. Bu süreçte tam büyümeyi uzaya çıkaracak gibi oluyoruz sonra seçim bitiyor ve en başa dönüp yeniden başlıyoruz. Cevap Yaz 1 5 Yayından Kaldır
Güray Dilli :Faizleri indireceğiz diyoruz ama 22.7 ile hazinemiz borçlanıyor. Nasıl çıkarız buradan Cevap Yaz 1 2 Yayından Kaldır
Tüm 4 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title