Seçmen AK Parti'yi 'Ekonomik Vaatler' Nedeniyle Tercih Etti - Haberler
Haberi Paylaş

Seçmen AK Parti'yi 'Ekonomik Vaatler' Nedeniyle Tercih Etti

Haberler.com - Güncel
 - Güncelleme:

Araştırma şirketi IPSOS'un seçim sonrası hazırladığı ankette, AK Parti'ye oy verenlerin tercih nedenlerinde ilk sırayı 'ekonomik vaatler' aldı.

IPSOS tarafından hazırlanan seçim sonrası anketinde AK Parti'ye oy verenlerin tercihi de araştırıldı. AK Partili seçmeni en fazla etkileyen vaadin 'ekonomik vaatler' olduğu ortaya çıktı.

81 İLDE 1614 SEÇMENLE GÖRÜŞÜLDÜ

Araştırma şirketi IPSOS, CNN TÜRK için özel olarak bir seçim sonrası araştırması hazırladı. 2-3 Kasım'da bilgisayar destekli telefon görüşmesi veri toplama tekniği ile yapılan araştırma 81 ilde 18 yaş üstü seçmenle 1614 görüşme gerçekleştirildi. Şirkete göre araştırmadaki hata payı ise yüzde 2.4.

AK PARTİ TERCİHİNİN NEDENİ 'EKONOMİK VAATLER'

Ankette en çarpıcı noktalardan biri ise AK Parti seçmeninin tercih nedeni oldu. AK Parti'ye oy verenlerin yüzde 22'sinin seçim tercihinde 'ekonomik vaatler' etkili oldu. 'Ekonomik vaatler'i yüzde 15'le 'istikrarlı bir yönetim' takip etti.

EN DÜŞÜK TERCİH NEDENİ 'DİNİ DEĞERLER'

AK Parti'ye oy veren seçmenlerin tercihi belirleyen diğer nedenler ise sırasıyla yüzde 10'la 'terörle mücadele', yüzde 9 'ülkenin bütünlüğünün korunması', yüzde 7 'barış ortamının sağlanması' ve son olarak yüzde 4'le 'dini değerler' oldu.

Haberler.com - Güncel

Ak Parti, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (92)

PALANDÖKEN:

akp bu kadar oyu mhp ye verilen tepki nedeniyle almıştır. başka bir açıklaması yok. kimsenin de bu ülkede akpyi sevdiği yok.

FİYASKO:

FOS. BOŞ. VAADLER. KAŞIKLA. VERECEKLER. KEPÇEYLE. ALACAKLAR. BIRAKIN. İSTİKRARİ. DİYE. KENDİNİ. PARÇALAYANLAR. SÜRÜNSÜNLER. DAHA. BETER. OLSUNLAR. GELECEĞİMİZİ. SATAN. MAHLUKLAR. DAHA. DUR. CİCİM. AYI. SICİM. AYI. BAŞLAMADI. O. ZAMANAĞLAYIP. ZIRLAMAYIN. BEDAVACILAR. SİZ. KIRMIZI. MALBORO. SİGARASINI. BOL. İÇİN. ÇÜNKÜ. GÖRÜYORUM. AKP. DEN. BEDAVA. GEÇİNEN. İSTİKRARCILAR.

SABIR TAŞI:

Yüzde Kırkdokuzun sebebi (sırrı), SIRRI SÜREYYA''''dır!. . Şaka. . . şaka. . Muhalefet iflas etmiştir!. . Ülkede muhalefet yoktur!. . Neyse Muhalefet kaybetti, TÜRKİYE kazandı!. .

Tüm 92 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title