Samsunspor'un 29 Yıllık Acısı - Haberler Spor
Haberi Paylaş

  Samsunspor'un 29 Yıllık Acısı

  Skorer - Haberler | Spor
  Samsunspor'un 29 Yıllık Acısı

  Samsunspor kafilesini taşıyan otobüsün 20 Ocak 1989'da Malatyaspor deplasmanına giderken Havza ilçesinde yaptığı kazada hayatını kaybedenler, kazanın 29. yıl dönümünde mezarları başında anıldı.

  Kazada yaşamını yitiren futbolcular Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır,  Zoran Tomic, teknik direktör Nuri Asan ve otobüs şoförü Asım Özkan'ı anmak için  ilk tören, Nuri Asan'ın asri mezarlıktaki kabri başında yapıldı. Duaların  okunması ve kabre çiçek bırakılmasının ardından törene katılanlar, Kıranköy  Mezarlığı'ndaki Asım Özkan'ın kabrini ziyaret etti. Burada da dualar okunduktan  sonra Özkan'ın kabrine çiçek bırakıldı.
  Törende konuşan Samsunspor Divan Kurulu Başkanı Tarık Özdal, kazada  hayatlarını kaybedenlerin unutulmadığını ifade ederek, "Her yıl onları şükranla  anıyor ve onlara dua ediyoruz." dedi.
  Dönemin kulüp başkanı Hakkı Tomaç ise, yitirdikleri futbolcuların  acılarını hala yaşadıklarını söyledi.
  Anma törenine, AK Parti Samsun Milletvekilleri Hasan Basri Kurt, Orhan  Kırcalı, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı,  futbolcular, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile taraftar grubu  katıldı.
  Öte yandan, kazada ölenlerden Muzaffer Badalıoğlu'nun Zonguldak'ta,  Mete Adanır'ın KKTC'de, Zoran Tomic'in de Sırbistan'daki mezarları başında  anıldığı bildirildi.
  Kaza
  Samsunspor kafilesi, 20 Ocak 1989'da Malatyaspor ile oynayacağı lig  müsabakasına giderken, Havza ilçesinde kafileyi taşıyan otobüs, kamyonla  çarpışmıştı. Samsunsporlu futbolcular Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır, Zoran  Tomic, teknik direktör Nuri Asan ve otobüs şoförü Asım Özkan hayatını  kaybetmişti. Futbolcular Emin Kar, Erol Dinler, Şanver Göymen, Orhan Kılınç,  Kasım Çıkla, Fatih Uraz, Burhanettin Beadini, Yüksel Öğüten, Uğur Terzi ile  menajer Yüksel Özan yaralanmıştı. Trafik kazasından sonra Samsunspor Kulübü,  kırmızı-beyaz olan forma renklerine, kaybettiği isimlerin anısına siyahı da  eklemişti.

  Skorer - Spor Haberleri
  /beğendim
  /alkışladım
  /beğenmedim
  /güldüm
  /üzüldüm
  /sinirlendim
  /şaşırdım
  500