Samsun: Altınkaya Anadolu Lisesi'nde Seçim Heyecanı
Haberler » Yerel » Haber

Samsun: Altınkaya Anadolu Lisesi'nde Seçim Heyecanı

Samsun'un Bafra İlçesi'ndeki Altınkaya Anadolu Lisesi'nde, "Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi" Kapsamında Okul Öğrenci Meclisi Başkanlığı Seçimi Yapıldı.

Samsun: Altınkaya Anadolu Lisesi'nde Seçim Heyecanı

Samsun'un Bafra İlçesi'ndeki Altınkaya Anadolu Lisesi'nde, "Demokrasi Eğitimi Ve Okul Meclisleri Projesi" kapsamında okul öğrenci meclisi başkanlığı seçimi yapıldı.

Öğrencilerin demokrasi bilinci kazanması ve oy kullanma kültürünün oluşturulması amacıyla oluşturulan "Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi", Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı arasında imzalanan protokolle uygulamaya konulduğunu belirten okul müdürü Berati Aydın, projenin amacının okullarda demokrasi kültürünün oluşturulması, hoşgörü ve çoğulculuk bilincinin oluşturulabilmesi, milli ve manevi değerlere bağlı, everensel değerleri benimseyen nesillerin yetiştirilmesi, demokratik liderliği benimseyebilme ve kamuoyu oluşturabilme becerilerinin kazandırılması olduğunu belirtti.

Altınkaya Anadolu Lisesi'nde 3 aday arasında kıyasıya yapılan seçim sonucunda 395 öğrenci oy kullandı. 224 oy alan İlyas Sarı, okul meclisi başkanı seçildi. Diğer adaylar İsmail Faruk Topal 83 oy, Özge Aslan ise 88 oy aldı. Kullanılan oyların tamamı geçerli sayıldı. Okul Öğrenci Meclisi başkanlığı seçimini kazanan İlyas Sarı, arkadaşlarına yapmış olduğu teşekkür konuşmasında, seçim öncesi yapmış olduğu vaatlerini yerine getirmek için çalışacağını söyledi.