Haberler

TİKA, Gürcistan'da Organ Bağışı ve Nakil Hizmetleri Çalıştayı Düzenledi

Son Güncelleme:
Abone Ol

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Gürcistan'da organ bağışı ve nakil hizmetleri konulu çalıştay düzenledi. Programa Türk doktorlar ve Gürcü uzmanlar katıldı.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) Gürcistan tarafıyla imzaladığı memorandum kapsamında Türk doktorları "Gürcistan'da Organ Bağışı ve Nakil Hizmetleri" çalıştayı düzenledi.

Tiflis'te bir hastanede gerçekleştirilen programın açılışına Gürcistan Transplantoloji Uzmanlar Birliği Başkanı Gia Tomadze, TİKA Tiflis Koordinatörü Tuba Özütok, 12 Türk doktorundan oluşan heyet ile Gürcü uzmanlar katıldı.

Tomadze burada yaptığı konuşmada, Gürcistan'ın böylesi önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapmasından memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Çalıştayın teorik ve pratik bölümlerden oluştuğunu aktaran Tomadze, programın gerçekleştirilmesi dolayısıyla TİKA'ya teşekkür etti.

AA muhabirine konuşan Türkiye Organ Nakli Vakfı Üyesi ve Türkiye Yoğun Bakım Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Fethi Gül ise Gürcistan'da 2. kez organ bağışı ve nakil konulu çalıştay düzenlendiğini kaydetti.

Gül, TİKA'nın desteği ve Türk Yoğun Bakım ile Türkiye Organ Nakli Vakfının işbirliğinde düzenlenen program kapsamında Türk doktorların Gürcü meslektaşlarıyla tecrübeleri paylaşacaklarını aktardı.

Gül, bir gün sürecek olan Tiflis'teki 2. çalıştay sırasında özelikle donör bakımı ve donasyon ile ilgili etik kuralları konularının ele alınacağını dile getirdi.

Gürcistan'ın İşgal Edilmiş Bölgelerdeki Yerinden Edilmiş İnsanlar, Çalışma, Sağlık ve Sosyal İşler Bakanlığı ve TİKA arasındaki işbirliği kapsamında düzenlenen çalıştay hakkında konuşan TİKA Tiflis Koordinatörü Özütok ise, TİKA'nın 1994'ten beri Gürcistan'da çeşitli alanlarda faaliyet gösterdiğini kaydederek, diğer konularda olduğu gibi sağlık alanında da iki ülke arasındaki ilişkilerin daha da güçlendirilmesine katkı sağlamaya devam edeceklerini söyledi.

Kaynak: AA / Sağlık

Gürcistan Eğitim Sağlık Haberler

Bakmadan Geçme

Akaryakıt Fiyatları (GÜNCEL): 1-2 Aralık Benzine ve Motorine İndirim veya Zam var mı? Güncel akaryakıt fiyatları! Aort anevrizması nedir, ölümcül mü? Can Gürzap neden öldü, hasta mıydı? (Kurtlar Vadisi Davut Tataroğlu öldü mü?) Can Gürzap kimdir, öldü mü? Kaç yaşında, nereli, neden öldü? Can Gürzap'ın hayatı! MasterChef 100 bin lira kim kazandı? 1 Aralık MasterChef ödül oyunu 100 bin TL'yi kim kazandı? MasterChef ödül oyununu kim aldı? 1 Aralık Cuma Ödülü kim kazandı? KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 1-2 Aralık Konya su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 1-2 Aralık Bursa su kesintisi listesi! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 1-2 Aralık İzmir su kesintisi listesi! ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 1-2 Aralık Ankara su kesintisi listesi! İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 1-2 Aralık İstanbul su kesintisi listesi! Yalı Çapkını CANLI İZLE! 1 Aralık Yalı Çapkını 48. bölüm CANLI YAYIN! Yalı Çapkını FULL İZLE! Ateş Kuşları CANLI İZLE! 1 Aralık Ateş Kuşları 33. Yeni bölüm CANLI YAYIN! Ateş Kuşları FULL İZLE! CANLI maç izle! TÜM MAÇLAR! Canlı şifresiz donmadan HD maç izle! 1 Aralık GÜNÜN MAÇLARI CANLI İZLE! 2 Aralık 2023 Günlük Burç Yorumları: 2 Aralık Cumartesi burç yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! Yarın burçları neler bekliyor?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title