SADDAM HÜSEYİN HABERLERİ

Saddam Hüseyin haber, Saddam Hüseyin son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Saddam Hüseyin - 16.03.2018
Halepçe Nar Kentidir Ama O Gün Her Yer Elma Kokuyordu"
Irak'taki Baas rejimi ve devrik lider Saddam Hüseyin'in talimatıyla 16 Mart 1988'de Halepçe'nin kimyasal silahlarla bombalanmasının üzerinden 30 yıl geçti ancak yakınlarını kaybedenlerin acısı ilk günkü gibi devam ediyor.
Saddam Hüseyin - 12.03.2018
Irak'ta Saddam Ailesi ve Baaslı Yetkililerin Mallarına Haciz Kararı
Irak Meclis Başkanı Selim el-Cuburi, hükümet bünyesindeki Adalet ve Kovuşturma Komisyonunun devrik lider Saddam Hüseyin'in ailesiyle eski Baas rejimi yetkililerinin mallarına el konulmasına ilişkin çıkardığı kararın gözden geçirilmesi çağrısında bulundu.
Saddam Hüseyin - 11.03.2018
Erbil'de "Barış" Temalı Yarı Maraton
AA muhabirine konuşan organizatör Kake Ahmed Cemil, Erbil'in 11 Mart 1991'de Saddam Hüseyin rejiminden kurtarılmasının 27'nci yıl dönümü vesilesiyle "barış" temalı bu yarı maratonu düzenlediklerini söyledi.
Saddam Hüseyin - 10.03.2018
Trump'ın İsteği 11 Kasım'da Gerçekleşiyor
Askeri geçit töreni ABD tarihinde bir sefer yapıldı 1991'de, Körfez Savaşı'nda Saddam Hüseyin'in Kuveyt'e saldırmasının ardından Irak ordusunun, ABD askerleri tarafından Kuveyt'ten temizlenmesi sonrasında başkent Washington'da küçük çaplı bir geçit töreni düzenlenmişti.
Saddam Hüseyin - 05.03.2018
Irak'ta Saddam Hüseyin Ailesi ve Baaslı Yetkililerin Mallarına Haciz Kararı
Irak'ta hükümet bünyesindeki Adalet ve Kovuşturma Komisyonu, devrik lider Saddam Hüseyin'in ailesiyle eski Baas Rejimi yetkililerinin mallarına el konulmasını istedi.
Saddam Hüseyin - 23.02.2018
Arap Baharı'ndan Terör Örgütü Deaş'ın Pençesine
Eski Irak Devlet Başkanı Saddam Hüseyin'in kızı Rad Hüseyin dahi DEAŞ'ın Musul'u almasına destek verdi.
Saddam Hüseyin - 21.02.2018
Grafikli - Ikby, Irak Genel Seçimlerine Siyasi ve Ekonomik Krizlerin Gölgesinde Hazırlanıyor
IKBY'nin 4 yıllık kriz karnesi Irak'taki Saddam Hüseyin rejiminin 2003'te devrilmesinden sonra, mezhep savaşı sarmalına giren ülkenin "güvenli adası" haline gelen IKBY, elde ettiği anayasal haklar sayesinde başta ekonomik olmak üzere hayatın her alanında ciddi gelişmeler kaydetti.
Saddam Hüseyin - 13.02.2018
Analiz - Zeytin Dalı Harekatının İletişim Haritası
- Riskler ve yapılması gerekenler Zeytin Dalı harekatının iletişimi, yukarıda açıklanan parametreler üzerinden olumlu seyrediyor. Ancak her alanda olduğu gibi burada da geliştirilebilecek noktalar ve muhtemel riskler mevcut. Geliştirilebilecek noktaların başında bu ve benzeri operasyonların, bilgilendirmenin ötesinde bir medya ürününe dönüştürülmesi yer alıyor. Operasyonun çeşitli safhaları, içerisindeki insan hikayeleri, karşı karşıya gelinen zorluklar, zaferler, kahramanlıklar ve trajediler, geleneksel ve yeni medyanın tedavüle sokabileceği şekilde hikayeleştirilmelidir. Örneğin internet arama motorlarına "Körfez savaşı müziği" yazıldığında istisnasız bir şekilde tanıdık bir melodi olan Peter Gabriel'in The Feeling Begins eseriyle karşılaşılırken benzer bir özdeşleştirmenin Türkiye'nin başarılı askeri harekatları için mevcut olmadığını görüyoruz. Benzer şekilde, Amerika'nın Irak işgaliyle ilgili olarak "Saddam'ın devrilişi" etiketiyle arama motorlarında görsel malzeme aratıldığında, sonuç olarak ABD askerlerinin Saddam Hüseyin'in heykelini boynuna ip geçirerek yıktığı anın görüntüsü çıkmaktadır.
Saddam Hüseyin - 12.02.2018
Türkmenleri Öldürenlerin Bilgileri Elimizde"
Zamili, Kerkük'te güvenliği bozanların kimliklerine dair ise şunları söyledi: "Kerkük'te güvenliği bozmak isteyenler, DEAŞ sonrası yeni isimlerle ortaya çıkmaya çalışıyorlar. Bunlar, Beyaz Bayraklılar, Ensaru'l İslam, devrik Irak lideri Saddam Hüseyin'in Yardımcısı İzzet Duri tarafından kurulan Nakşibendi Hareketi ve Baas kalıntıları gibi gruplar.
Saddam Hüseyin - 07.02.2018
Analiz - 2018'de Türkiye-Abd İlişkileri
Türkiye'nin bulunduğu bölgedeki ABD gücünün dağılma süreci, İngiltere örneğinden daha ziyade, George W. Bush yönetiminin 2003'teki Irak işgaline kadar uzanan geniş bir mesele. Irak'ın işgali, ta başından itibaren habis, canice ve talan etmeye endeksliydi. Bilgiyle mücehhez tüm aktörler, Saddam Hüseyin'in elinde kitle imha silahları (KİS) falan olmadığının farkındaydı, ama ABD'nin gücü işgali mümkün kıldı.
Saddam Hüseyin - 05.02.2018
Irak'ın, 'En Çok Arananlar' Listesinde Bağdadi'nin Adı Yok
Irak Yüksek Yargı Mahkemesi tarafından hazırlanan ve güvenlik birimlerine gönderilen, 'En çok arananlar' listesinde DEAŞ terör örgütü lideri Ebubekir Elm Bağdadi'nin adının bulunmaması dikkat çekti. Irak'taki Kürt gazete ve televizyonlarda yer alan habere göre, arananlar listesinde 28 DEAŞ terör örgütü, 12 El Kaide terör örgütü üyesi ile 20 Irak Baas Partisi üyesinin ismi yer alıyor. Arananlar listesinde Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin'in Ürdün'de yaşayan kızı Raghad Hüseyin'in ve yabancı uyruklu DEAŞ'lıların Irak'a girmesi için faaliyet yürütmek ile suçlanan Lübnan uyruklu Arap Ulusal Kongresi eski Genel Sekreteri Min Beşur'un adı da yer alıyor.
Saddam Hüseyin - 05.02.2018
Yaralı Öso Mensupları: Tek Umudumuz Türkiye
'İYİLEŞİNCE TEKRAR SAVAŞACAĞIM' TSK'nın Afrin'e yönelik başlattığı 'Zeytin Dalı Harekatı'nda yaralanan ve merkezde tedavi gören ÖSO mensubu Saddam Hüseyin (20), iyileşince gözünü kırpmadan tekrar cepheye gideceğini belirterek, "Türk askeri ve ÖSO'daki arkadaşlarımın yanına döneceğim.
Saddam Hüseyin - 05.02.2018
Yaralı Öso Mensupları: Tek Umudumuz Türkiye
'İYİLEŞİNCE TEKRAR SAVAŞACAĞIM' TSK'nın Afrin'e yönelik başlattığı 'Zeytin Dalı Harekatı'nda yaralanan ve merkezde tedavi gören ÖSO mensubu Saddam Hüseyin (20), iyileşince gözünü kırpmadan tekrar cepheye gideceğini belirterek, "Türk askeri ve ÖSO'daki arkadaşlarımın yanına döneceğim.
Saddam Hüseyin - 05.02.2018
Dha Yurt Bülteni-3
Yaralı ÖSO askerleri, tedavilerinin devam ettiği merkezde DHA'ya konuştu. Burada doktor gözetiminde günlük kontrolleri yapılan, uzun tedavi süreçlerinde barınmaları sağlanan askerlerin hepsi de gelecekleri için iyileşir iyileşmek tekrar cepheye gidip savaşacaklarını söyledi. Zeytin Dalı Harekatı'nda yaralanan OSÖ  askeri 20 yaşındaki Saddam Hüseyin, merkezdeki görüşmede yaptığı konuşmasında iyileşince gözünü kırpmadan tekrar cepheye gideceğini belirterek, "Türk askeri ve ÖSO'daki arkadaşlarımın yanına döneceğim.
Saddam Hüseyin - 28.01.2018
Eski Bakan Bağış: "Abd Fetoşu da Satacak"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Davos’ta ‘One Minute’ çıkışının ardından Türkiye’ye yönelik uluslararası bir kumpasın başlatıldığını belirten eski AB Bakanı Egemen Bağış, “Nasıl bir dönem Saddam Hüseyin onların adamıydı sattılar, Barzani’yi sattılar, Bin Ladin’i sattılar, Kaddafi’yi sattılar.
Saddam Hüseyin - 24.01.2018
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (5)
Tekrar şunu da söyleyim yani bunu işte 'Türkiye Kürtlere karşı, Kürtlerin kazanımlarından rahatsız' vesaire gibi PKK propagandası haline gelmiş klişe cümleler duyduğumuz zaman da buna hiç itibar etmediğimizi bilmenizi isterim. Bakın, Irak'tan, Suriye'den Türkiye'ye göçmen hareketleri olduğu zaman biz hiç kimseye kapıda 'Sen Kürt müsün, Arap mısın, Türkmen misin?' diye sormadık. Saddam Hüseyin, Kürtleri bombaladığında, gaz bombalarıyla Halepçe'de, daha sonra Birinci Körfez Savaşı'nda vesairede katlettiğinde hunharca, biz hiçbir Iraklı Kürt'e, 'Sen niye geliyorsun, şu bu' demedik.
Saddam Hüseyin - 19.01.2018
Koaceli Başbakan Yardımcısı Işık Yazılımı, Güvenlik Kodu Size Ait Olmayan Hiçbir Silah, Size Ait...
Işık, imam hatip liselerine halkın her zaman sıkı sıkıya sarıldığını ifade ederek, şöyle konuştu Peki halkın neden bu kadar talebi var İmam hatip liselerini halk neden bu kadar önemsiyor İşte bu aslında bizim halkımızın, gençliğimiz, çocuklarımız hem eğitimden uzak kalmasınlar, hem de eğitim alırken kendi dini değerlerinden, milli değerlerinden kopuk yetişmesinler diye. Temel düşünce bu. İmam hatip lisesi formülü aslında halkın ortaya koyduğu bir formüldür ve o formülün özü de esası da hiç ölmeyecekmiş gibi dünya işlerine yarın ölecekmiş gibi de ahret işlerine çalışmaktır düsturunun bir gereğidir. Onun için halkımız imam hatip liselerine devletin maalesef çok şaşı baktığı dönemlerde bile sıkı sıkıya sarılmış Kıblenin yönünü bile artık GPS ile bakıldığı bir dönem olduğunu söyleyen Işık, konuşmasına şöyle devam etti Bir başka ülke lazerle uyduları yakan ve imha eden bir teknoloji geliştirdiğini söylüyor. Bunun anlamı şu; konum belirleme yani kıbleyi ölçmek için bile ne yapıyoruz Hemen açıyoruz telefonu uygulamadan tak diye kıblenin yönünü belirliyoruz. Ticari uçaklar olsun, askeri uçaklar olsun, havada konumlarını uydudan belirliyor. Gözlem uyduları artık hayatta tarımdan ziraate, hayvancılığa kadar hayatın vazgeçilmez bir parçası oldu. Şimdi siz düşünün bir lazer silahı sizin bütün haberleşme sistemini sağlayan uydunuzu yaktığını. Bunları ne için söylüyorum; öyle bir çağın içerisindeyiz ki bu çağa hükmetmenin tek yolu bilgiyi üretmek ve bu bilgiyi değere dönüştürmekten geçiyor. Saddam Hüseyin'i hepiniz biliyorsunuz, bir sürü uçak satın almış, bir sürü silahı var ama 2.
Saddam Hüseyin - 19.01.2018
Başbakan Yardımcısı Işık: Yazılımı Size Ait Olmayan Hiçbir Silah, Size Ait Değil
Başbakan Yardımcısı Işık, imam hatip liselerine halkın her zaman sıkı sıkıya sarıldığını dile getirerek, şöyle konuştu: "Peki, halkın neden bu kadar talebi var? İmam hatip liselerini halk neden bu kadar önemsiyor? İşte bu aslında bizim halkımızın, gençliğimiz, çocuklarımız hem eğitimden uzak kalmasınlar, hem de eğitim alırken kendi dini değerlerinden, milli değerlerinden kopuk yetişmesinler diye. Temel düşünce bu. İmam hatip lisesi formülü aslında halkın ortaya koyduğu bir formüldür ve o formülün özü de esası da hiç ölmeyecekmiş gibi dünya işlerine yarın ölecekmiş gibi de ahret işlerine çalışmaktır düsturunun bir gereğidir. Onun için halkımız imam hatip liselerine devletin maalesef çok şaşı baktığı dönemlerde bile sıkı sıkıya sarılmış." 'YAZILIMLARIMIZI YERLİ HALE GETİRDİK' Kıblenin yönüne bile artık GPS ile bakınılan bir dönemde olunduğunu belirten Başbakan Yardımcısı Işık, şunları söyledi: "Bir başka ülke lazerle uyduları yakan ve imha eden bir teknoloji geliştirdiğini söylüyor. Bunun anlamı şu; konum belirleme yani kıbleyi ölçmek için bile ne yapıyoruz? Hemen açıyoruz telefonu uygulamadan tak diye kıblenin yönünü belirliyoruz. Ticari uçaklar olsun, askeri uçaklar olsun, havada konumlarını uydudan belirliyor. Gözlem uyduları artık hayatta tarımdan ziraate, hayvancılığa kadar hayatın vazgeçilmez bir parçası oldu. Şimdi siz düşünün bir lazer silahı sizin bütün haberleşme sistemini sağlayan uydunuzu yaktığını. Bunları ne için söylüyorum; öyle bir çağın içerisindeyiz ki bu çağa hükmetmenin tek yolu bilgiyi üretmek ve bu bilgiyi değere dönüştürmekten geçiyor. Saddam Hüseyin'i hepiniz biliyorsunuz, bir sürü uçak satın almış, bir sürü silahı var ama 2.
Saddam Hüseyin - 19.01.2018
Dha Yurt Bülteni-12
Işık, imam hatip liselerine halkın her zaman sıkı sıkıya sarıldığını ifade ederek, şöyle konuştu: "Peki halkın neden bu kadar talebi var? İmam hatip liselerini halk neden bu kadar önemsiyor? İşte bu aslında bizim halkımızın, gençliğimiz, çocuklarımız hem eğitimden uzak kalmasınlar, hem de eğitim alırken kendi dini değerlerinden, milli değerlerinden kopuk yetişmesinler diye. Temel düşünce bu. İmam hatip lisesi formülü aslında halkın ortaya koyduğu bir formüldür ve o formülün özü de esası da hiç ölmeyecekmiş gibi dünya işlerine yarın ölecekmiş gibi de ahret işlerine çalışmaktır düsturunun bir gereğidir. Onun için halkımız imam hatip liselerine devletin maalesef çok şaşı baktığı dönemlerde bile sıkı sıkıya sarılmış" Kıblenin yönünü bile artık GPS ile bakıldığı bir dönem olduğunu söyleyen Işık, konuşmasına şöyle devam etti: "Bir başka ülke lazerle uyduları yakan ve imha eden bir teknoloji geliştirdiğini söylüyor. Bunun anlamı şu; konum belirleme yani kıbleyi ölçmek için bile ne yapıyoruz? Hemen açıyoruz telefonu uygulamadan tak diye kıblenin yönünü belirliyoruz. Ticari uçaklar olsun, askeri uçaklar olsun, havada konumlarını uydudan belirliyor. Gözlem uyduları artık hayatta tarımdan ziraate, hayvancılığa kadar hayatın vazgeçilmez bir parçası oldu. Şimdi siz düşünün bir lazer silahı sizin bütün haberleşme sistemini sağlayan uydunuzu yaktığını. Bunları ne için söylüyorum; öyle bir çağın içerisindeyiz ki bu çağa hükmetmenin tek yolu bilgiyi üretmek ve bu bilgiyi değere dönüştürmekten geçiyor. Saddam Hüseyin'i hepiniz biliyorsunuz, bir sürü uçak satın almış, bir sürü silahı var ama 2.
Saddam Hüseyin - 19.01.2018
Başbakan Yardımcısı Işık: Yazılımı Size Ait Olmayan Hiçbir Silah, Size Ait Değil
Başbakan Yardımcısı Işık, imam hatip liselerine halkın her zaman sıkı sıkıya sarıldığını dile getirerek, şöyle konuştu:   "Peki, halkın neden bu kadar talebi var? İmam hatip liselerini halk neden bu kadar önemsiyor? İşte bu aslında bizim halkımızın, gençliğimiz, çocuklarımız hem eğitimden uzak kalmasınlar, hem de eğitim alırken kendi dini değerlerinden, milli değerlerinden kopuk yetişmesinler diye. Temel düşünce bu. İmam hatip lisesi formülü aslında halkın ortaya koyduğu bir formüldür ve o formülün özü de esası da hiç ölmeyecekmiş gibi dünya işlerine yarın ölecekmiş gibi de ahret işlerine çalışmaktır düsturunun bir gereğidir. Onun için halkımız imam hatip liselerine devletin maalesef çok şaşı baktığı dönemlerde bile sıkı sıkıya sarılmış." 'YAZILIMLARIMIZI YERLİ HALE GETİRDİK' Kıblenin yönüne bile artık GPS ile bakınılan bir dönemde olunduğunu belirten Başbakan Yardımcısı Işık, şunları söyledi:   "Bir başka ülke lazerle uyduları yakan ve imha eden bir teknoloji geliştirdiğini söylüyor. Bunun anlamı şu; konum belirleme yani kıbleyi ölçmek için bile ne yapıyoruz? Hemen açıyoruz telefonu uygulamadan tak diye kıblenin yönünü belirliyoruz. Ticari uçaklar olsun, askeri uçaklar olsun, havada konumlarını uydudan belirliyor. Gözlem uyduları artık hayatta tarımdan ziraate, hayvancılığa kadar hayatın vazgeçilmez bir parçası oldu. Şimdi siz düşünün bir lazer silahı sizin bütün haberleşme sistemini sağlayan uydunuzu yaktığını. Bunları ne için söylüyorum; öyle bir çağın içerisindeyiz ki bu çağa hükmetmenin tek yolu bilgiyi üretmek ve bu bilgiyi değere dönüştürmekten geçiyor. Saddam Hüseyin'i hepiniz biliyorsunuz, bir sürü uçak satın almış, bir sürü silahı var ama 2.
Saddam Hüseyin - 16.01.2018
Erbil'de Türkmen Şehitleri Anıldı
Irak'ta Saddam Hüseyin'in başında olduğu Baas rejimi, 16 Ocak 1980'de Türkmen liderler, Necdet Koçak, Abdullah Abdurrahman, Adil Şerif ve Rıza Demirci'yi idam etmişti.
Saddam Hüseyin - 08.01.2018
Pakistan'da Güvenlik Görevlisi Çalıştığı Bankayı Soydu
Polis, Saddam Hüseyin isimli güvenlik görevlisi ile beraberindekilerin, pazar gecesi bankanın diğer güvenlik görevlilerini, ellerini bağlayarak bir odaya kapattığını belirtti.
Saddam Hüseyin - 25.12.2017
Haftanın Tarihine Bakış
2006- Irak'ın idama mahkum edilen devrik lideri Saddam Hüseyin, asılarak idam edildi.
Saddam Hüseyin - 15.12.2017
Analiz - Kudüs Kararının Getirdikleri: Psikolojik Harbi Kazanmak
Tabii bu kararlılığın Türkiye, İslam dünyası, Filistin ve Kudüs açısından önemli neticeleri de olacaktır. Batıda genellikle bir Arap meselesi olarak kabul edilen ve geçmişte de Saddam Hüseyin ve Hafız Esed gibi seküler Arap milliyetçisi diktatörlerin mevcut olmayan meşruiyetlerini sağlamak için, gayri samimi ve hoyratça kullandıkları Kudüs ve Filistin meselesi, artık tüm İslam dünyasını ilgilendiren beynelmilel bir hal almıştır.
Saddam Hüseyin - 11.12.2017
Haftanın Tarihine Bakış
2003- Devrik Irak Devlet Başkanı Saddam Hüseyin, doğum yeri Tikrit'e 20 kilometre uzaklıktaki El Dor kasabasında bir sığınakta ABD birliklerince yakalandı.
Saddam Hüseyin - 09.12.2017
BM'nin Irak'a Yönelik Yaptırımları
Irak'ın, Saddam Hüseyin döneminde, 1990 yılında Kuveyt'i işgal etmesi üzerine BM Irak'a VII.
Saddam Hüseyin - 08.12.2017
Analiz - Geleceğin Suriye Ordusu: Yeni Bir Bölgesel Tehdit Mi?
Rejim güçlerini tanımlamak Peki, Suriye'de savaş hangi siyasi durum ile sonuçlanırsa sonuçlansın, rejim güçlerinin geleceği nasıl olacaktır? Bu soruya yanıt vermek için, öncelikle bazı temel parametreleri belirlememiz gerekmekte. Baas rejimi güçlerine tam bir silahlı kuvvetler diyemesek de, söz konusu parametreleri tartışırken doğru terminolojiden istifade etmek için yine de bu ifadeyi kullanalım ve kritik soruyu soralım: "Bir silahlı kuvvetlerin karakteristik niteliklerini neler belirler?" Öncelikle, kuşkusuz ülkenin rejimi ile silahlı kuvvetler teşkilatının görevleri arasında ayrılmaz bir bağlantı vardır. Örneğin, Saddam Hüseyin dönemi Irak Silahlı Kuvvetleri ve özellikle de Cumhuriyet Muhafızları, milli savunma misyonlarının ötesinde rejimi ve bizzat Saddam Hüseyin'in kendisini korumakla yükümlü idiler.
Saddam Hüseyin - 28.11.2017
Görüş - Washington Suudi Arabistan'ın Lübnan Planını Sunar
Abrams Lübnanlılara baskı uygulamanın onları Hizbullah'a saldırmaya iteceğini umuyor. Ekonomik yaptırımlar -Saddam Hüseyin'in Irak'ından tutun da İran'dan Kuzey Kore'ye- tarih boyunca hiçbir rejimi devirememiştir; Hizbullah'ın Lübnan'da iktidardan zorla indirilebileceğini savunmak, ardından da Lübnanlıların "belki o zaman bu örgüte karşı ayaklanırlar" diye cezalandırılmasını teklif etmek, birbiriyle çelişen iki görüş.
Saddam Hüseyin - 20.11.2017
İyi Parti Isparta Milletvekili Okutan Açıklaması
Batı dünyasında, bilhassa ABD'deki düşünce kuruluşlarında üretilen raporlarda ve medyada yer alan haber ve yorumlarda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili aleyhte yayınların her geçen gün arttığını belirten Okutan, şunları kaydetti: "Üzülerek görmekteyiz ki iş bir 'şeytanlaştırma' boyutuna ulaşmıştır. Bu durumu hiçbir şekilde kabul etmemiz mümkün değildir. Biz bu filmi daha önce Saddam Hüseyin örneğinde görmüştük.
Saddam Hüseyin - 16.11.2017
70 Yıldır Irak'ta Mülteci Hayatı Yaşayan Filistinli: Vatanımız ve Kimliğimiz Yok
İbrahim'in karısı ve beş çocuğuyla Musul'a gittiği 1974 yılında Irak'ta iktidar Baas partisiydi. Saddam Hüseyin idaresinde Arap milliyetçiliği temelini sağlamlaştırmış, hükümet Filistinlilerle dayanışma dönemi başlamıştı.
Saddam Hüseyin - 15.11.2017
Analiz - Suudi Arabistan Balistik Füze Tehdidi Altında
- 'Scud avı' ne kadar mümkün? Peki Suudi Arabistan kuvvetleri, dev savunma harcamaları portföyü ile desteklenen teknolojik üstünlüklerine karşın, Yemen kaynaklı balistik füze tehdidini neden tam olarak sona erdiremiyor? Bu sorunun yanıtını yaklaşık 25 yıl geriye giderek, Birinci Körfez Savaşı (1991) sırasında Irak'ın o dönemdeki lideri Saddam Hüseyin'in Scud füzelerinde arayacağız.
Saddam Hüseyin - 08.11.2017
Irak Dışişleri Bakanı Caferi Katar'da
Irak'ın gücünün tüm Arap kardeşlerine olan bağlılığından kaynaklandığını kaydeden Caferi, şunları ifade etti: "Irak, bir Arap ülkesidir. Hatta bir Körfez ülkesidir. Körfez kelimesi ne demek? Körfez, coğrafi gerçekliği olan siyasi bir sözleşme demek. Irak bir Körfez ülkesidir. Çünkü Basra Körfezi'ne bakıyor. Saddam Hüseyin çeşitli sebeplerden ötürü Körfez ülkelerine sıkıntı çektirmiştir.
Saddam Hüseyin - 07.11.2017
ABD'de Okul Sitelerine Korsan Saldırı
Merkezi Atlanta'da bulunan SchoolDesk şirketi, teknisyenlerin internet sitelerinin kaynağına eklenen küçük bir dosya keşfettiğini, bunun, 800 civarında bölge ve okul sitesini, Saddam Hüseyin'in resmi ve Arapça sesli mesaj içeren bir YouTube videosuna yönlendirdiğini açıkladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Saddam Hüseyin Haberleri | Saddam Hüseyin Kimdir - Haberler - Sayfa 9 - Saddam Hüseyin haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Saddam Hüseyin kimdir, hayatı ve biyografisi. İran: Trump'ın Yeni Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton Terörü Destekliyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 20.4.2021 12:20:44. #1.16#

title