Ritmik Cimnastik Türkiye Şampiyonası başladı

Ritmik Cimnastik Türkiye Şampiyonası başladı

Ritmik Cimnastik Türkiye Şampiyonası başladı
Demirören Haber Ajansı - Haberler | Spor

Ritmik Cimnastik Türkiye Şampiyonası, İstanbul Kartal Anadolu Yakası Çok Amaçlı Spor Salonu'nda başladı.

Ritmik Cimnastik Türkiye Şampiyonası, İstanbul Kartal Anadolu Yakası Çok Amaçlı Spor Salonu'nda başladı. İki gün sürecek organizasyonda gençler kategorisinde 30, büyüklerde 16 olmak üzere toplam 46 sporcu mücadele edecek.

Türkiye Cimnastik Federasyonu Asbaşkanı Derviş Çatalbaş, Ritmik Cimnastik Milli Takım Koordinatörü Ülker Şule Bağışlayan ile milli sporcular Nilgün Sarıoğlu ve Duru Duygu Usta, organizasyonla ilgili düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

DERVİŞ ÇATALBAŞ: ARTİSTİK VE RİTMİK CİMNASTİKTE AVRUPA ŞAMPİYONLARI ÇIKARDIK2020'de çok önemli başarılara imza attıklarını ve bunu devam ettirmek istediklerini belirten Türkiye Cimnastik Federasyonu Asbaşkanı Derviş Çatalbaş, sporculara çok güvendiklerini kaydetti. Çatalbaş, "Artistik ve ritmik cimnastikte Avrupa şampiyonları çıkardık. Bu organizasyonda yarışan sporcularımızın içinde, büyükler kategorisinde olimpiyat kotasını kovalayan isimler var. Sporcuların başarı süreçlerini pekiştirdiği ve hatalarını da en aza indirdiği bir şampiyona olmasını diliyorum. Bütün branşlarda olimpiyatlarla ilgili çalışmalar yapıyoruz. Başarılı projeler üretmeye devam edeceğiz. Kızlarımıza çok güveniyoruz. Tüm sporculara başarılar diliyorum" dedi.ÜLKER ŞULE BAĞIŞLAYAN: BUNDAN SONRA HEDEFİMİZ OLİMPİYATLARRitmik Cimnastik Milli Takım Koordinatörü Ülker Şule Bağışlayan ise hedeflerinin olimpiyat olduğunu vurgulayarak, "Ritmik cimnastik, 1982'de Türkiye'ye geldi. Ben de ilk sporculardan biriyim. O zaman ülkemize Bulgar bir antrenör getirerek gelişim sağlamıştık. Eğitimle sporun bir arada yürümesi konusunda sıkıntılar yaşadık ama bu alanda Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın desteğiyle branş olarak biz de ciddi bir atılım yaptık. Elde ettiğimiz başarılarla dünyaya ismimizi duyurduğumuzu düşünüyorum. Bundan sonra hedefimiz tabii ki olimpiyatlar" ifadelerini kullandı.NİLGÜN SARIOĞLU: BU ŞAMPİYONAYA İYİ HAZIRLANDIKMilli sporcu Nilgün Sarıoğlu iyi hazırlandıklarının altını çizerek, "Burada olduğum için çok mutluyum ve heyecanlıyım. Bu şampiyonaya iyi hazırlandık. Emeklerimizin karşılığını almak istiyoruz. Bize her zaman destek olan Türkiye Cimnastik Federasyonu'na çok teşekkür ederiz. Umarım biz de onlar için çok büyük gurur kaynağı oluruz" şeklinde konuştu.

 


Ritmik Cimnastik Türkiye Şampiyonası başladı

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title