Haberler

BBP Genel Başkanı Destici: Asgari ücret en az 17 bin TL olmalı

Güncelleme:

Asgari ücrete geçen yıl 2 kez zam yapıldığını hatırlatan Mustafa Destici, "Biz burada Büyük Birlik Partisi olarak bir refah payıyla eklenerek bu rakamın en az 17 bin civarında olmasının doğru olduğunu düşünüyoruz" ifadelerini kullandı. Destici, "Onun için enflasyon tek haneli rakamlara inene kadar asgari ücret, ülkemizde yılda en az 2 kez tespit edilmeye devam etmelidir" diye konuştu.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, milyonların beklediği asgari ücrete ilişkin konuştu. Destici, "Biz burada Büyük Birlik Partisi olarak bir refah payıyla eklenerek bu rakamın en az 17 bin civarında olmasının doğru olduğunu düşünüyoruz" diye konuştu.

BBP LİDERİ DESTİCİ'DEN YÜKSEK ENFLASYON VURGUSU

BBP Genel Başkanı Destici, Eskişehir'de bir otelde düzenlenen basın toplantısında dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu. Destici, "Yüksek enflasyon devam ediyor. Yıl sonu enflasyon beklentisi 65-70 arası. Önümüzdeki 2024 yılıyla ilgili enflasyon beklentisi de yüzde 50 civarında. Peki enflasyonun yüzde 50 ve üzeri olacağı bir ülkede asgari ücret, yılda bir kere sadece ocak ayında tespit edilir, bir yıl boyunca asgari ücretli bu rakama, bu ücrete mahkum bırakılırsa asgari ücretli haksızlık olmaz mı? Onun aldığı para enflasyon karşısında erimez mi? Eksilmez mi? Zaten en düşük çalışma maaşından bahsediyoruz. Onun için enflasyon tek haneli rakamlara inene kadar enflasyon, ülkemizde yılda en az 2 kez tespit edilmeye devam etmelidir. Bundan hiç kimse taviz vermemelidir. Bundan hiç kimse taviz vermemelidir."

"ASGARİ ÜCRET EN AZ 17 BİN LİRA CİVARINDA OLMALI"

Asgari ücret artışının enflasyon artışı ve bunun üzerinde bir refah payı ile birlikte 15 bin lira seviyesinde ya da onu geçeceğini gördüklerini değinen Destici, "Biz burada Büyük Birlik Partisi olarak bir refah payıyla eklenerek bu rakamın en az 17 bin civarında olmasının doğru olduğunu düşünüyoruz ve bunu da kamuoyuyla paylaşıyoruz." dedi.

YEREL SEÇİM İÇİN İDDİALI ÇIKIŞ

2024 yerel seçimlerine yönelik partilerinin Türkiye'nin tamamında aday gösterecek güce sahip olduğunu ve buna hazır olduklarını dile getiren Destici, 17 Aralık'ta Ankara'da düzenleyecekleri Genel İstişare Toplantısı'nda seçim startını vermiş olacaklarını sözlerine ekledi.

Kaynak: AA / Politika

Büyük Birlik Partisi Mustafa Destici Eskişehir Politika Ekonomi Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Rüyada siyah at görmek ne anlama gelir? Rüyada siyah at sevmek, rüyada siyah at binmek ne ifade etmektedir? Ronaldinho neden hapse girdi, nerede hapis yattı, suçu neydi? Sağlık Bakanlığı 27 hemşire-ebe alımı ne zaman, şartları ne? 21 Şubat 2024 Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? Şans Topu sonuçları açıklandı mı? Şans Topu sonuçları ne zaman açıklanır? 21 Şubat 2024 Çarşamba Şans Topu sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 21 Şubat 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! 21 Şubat İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? İstanbul'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 21 Şubat AFAD ve Kandilli deprem listesi! 21 Şubat Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 21 Şubat Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21 Şubat 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21 Şubat Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21 Şubat 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 21 Şubat Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 21 Şubat İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Bugün İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! Ronaldinho kimdir? Ronaldinho nereli, hangi takımlarda oynadı? 21 Şubat Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi!
1000

Yorumlar (18)

Ahmet Say:

100 de versen neden 200 olmadı derler

23
163
yanıtYanıtla
haylaz_7367:

Neyin kafasını yaşıyorsun

yanıt90
yanıt13
adem kocaoğlu:

senin gibi zekası geriden gelenler hayatı hep bir adım onde yasıyormuşsunuz gibi hissedersiniz.

yanıt18
yanıt0
ŞAŞKIN:

20 den aşağısı zulümdür.

155
6
yanıtYanıtla
Mustafa Acar:

O parayla sen geçinebilir misin biraz dürüst olun

127
6
yanıtYanıtla
Mustafa yalçın:

Ev kirası 15.000 TL. Kaldı 2.000 TL. Nasıl geçineceğiz? Ev kiralarına çözüm bulun.

109
5
yanıtYanıtla
haylaz_7367:

kuzu kestirmeye devam mı?

75
5
yanıtYanıtla
MAVİ.blue. YEŞİL.:

bence 18500-20 binden aşağısı ittifaka ciddi oy kaybettirir.emekli maaşları da asgari ücretin altında kalırsa ordan da yerel seçimlerde dahada çok oy kaybettirir.milyonlarca emekli mart ayını beklemeye başlar.

64
4
yanıtYanıtla
Mevlüt:

Destici bey askeri ücret 30-40 bin olsa ne yazar. SGK ve vergi dairesi doğru dürüst denetleme yapmıyor. Esnaf gelirini az gösteriyor çalışanlara sigorta yapmıyor yapsa da asgari ücretin altında maaş verip günde 11-12 saat çalıştırıyor. Kısacası müslümanız diyoruz dinsiz yaşıyoruz

64
2
yanıtYanıtla
VATOZZ:

Seni tinlayan kim :))

54
4
yanıtYanıtla
Tüm 18 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title