Pakistan'da Rakip Gruplar Arasında Çatışmalar

Pakistan'da Rakip Gruplar Arasında Çatışmalar

Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref, Karaçi'de İki Grup Arasında Çıkan Çatışmada 30 Kişinin Ölmesi Üzerine Yaptığı Konuşmada, Ülkeyi Politize Edenleri Mağlup Edeceklerini İfade Etti.

Pakistan'da Rakip Gruplar Arasında Çatışmalar

Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref, Karaçi'de iki grup arasında çıkan çatışmada 30 kişinin ölmesi üzerine yaptığı konuşmada, ülkeyi politize edenleri mağlup edeceklerini ifade etti.

İslamabad'da düzenlenen mitingde binlerce kişiye hitaben konuşan Müşerref, görevden aldığı başyargıç Muhammed Çaduri'nin Karaçi'yi ziyaret etmesiyle Çaduri'yi destekleyenler ve ona karşı çıkanlar arasında ölümlere yol açan çatışma çıkmasına çok üzüldüğünü söyledi. Karaçi'deki olayları şiddetle kınadığını ifade eden Pakistan lideri, "Bize meydan okumayın. Biz sizin gibi korkak değiliz. Bizim arkamızda halk var" dedi. Müşerref bu açıklamayı kurşun geçirmez bir ekranın arkasında, geleneksel Pakistan

kıyafetleri içinde yaptı. Polis, Müşerref'in mitingine onbinlerce kişinin katıldığını bildirdi fakat net bir rakam vermedi. Hükümet yetkilileri daha önce mitinge 400 bin kişinin katılacağını ifade etmişlerdi.

Müşerref, kendisini eleştiren Çaduri'yi 9 Mart'ta görevden almıştı. Ülkede o tarihten bu yana birçok protesto gösterileri yapılmıştı.

(AFP-EA-EA-OK-D)

Kaynak: İHA