Özel Cahit Nakıboğlu İlköğretim Okulu'ndan 2. Minik Eller Resim Yarışması

Özel Cahit Nakıboğlu İlköğretim Okulu'ndan 2. Minik Eller Resim Yarışması

Gaziantep'te Özel Cahit Nakıboğlu İlköğretim Okulu'nun Düzenlediği 2. Minik Eller Resim Yarışması ile Öğrenciler Hem Eğlendi Hem de Hayallerini Yarıştırdılar.

Özel Cahit Nakıboğlu İlköğretim Okulu'ndan 2. Minik Eller Resim Yarışması

Gaziantep'te Özel Cahit Nakıboğlu İlköğretim Okulu'nun düzenlediği 2. Minik Eller Resim Yarışması ile öğrenciler hem eğlendi hem de hayallerini yarıştırdılar.

Öğrenciler, oyuncak bahçesinde hem eğlendiler hem de hayallerini yarıştırdılar. Her yıl farklı bir konunun seçildiği yarışmada, bu yıl Tema Vakfı ile ortaklaşa bir çalışma gerçekleştirilerek 'Suyunu Boşa Harcama' konusu seçildi.

Yarışmaya, özel ve devlet anaokullarından 623 öğrenci katıldı. Özel Cahit Nakıboğlu İlköğretim Okulu'nun Balo Salonu'ndaki programda, minik ressamlar, bir saat süreyle su kaynaklarını nasıl tasarruflu kullanacaklarını kağıda dökmeye çalıştı.

Yarışma sonunda karınlarını doyuran öğrenciler, daha sonra şaşkın bakışlarla illüzyonist gösterisini izlediler. Yarışmanın en heyecanlı bölümü ise ödül töreni oldu. Jüri üyelerinin seçtiği ilk 10 güzel resimde öğrenciler, öğretmenler ve idareciler sahneye çıktı.

Ödül töreninde ilk 10'a giren öğrencilere cumhuriyet altını, öğretmenlere dijital fotoğraf makinesi, okul yöneticilerine görüntülü ipot, okullara duvar saati ve tüm öğrencilere katılım belgesi ile kalem ve pastel boya hediye edildi.

Öğrenciler, daha sonra, Özel Cahit Nakıboğlu İlköğretim Okulu bahçesinde kurulan oyuncak şehrinde oyun oynadılar.

Kaynak: CHA