Müzikte Efsane Oldu

Müzikte Efsane Oldu

Monaco'da Düzenlenen Dünya Müzik Ödülleri'nde, Dünya Çapında 200 Milyon Albüm Satan Kanadalı Şarkıcı Celine Dion, Yıldızlar Geçidinin Yaşandığı Geccede, En Büyük Ödülü 'Efsane'yi Aldı.

Müzikte Efsane Oldu

MONACO'DA DÜZENLENEN DÜNYA MÜZİK ÖDÜLLERİ'NDE, DÜNYA ÇAPINDA 200 MİLYON ALBÜM SATAN KANADALI ŞARKICI CELİNE DİON, YILDIZLAR GEÇİDİNİN YAŞANDIĞI GECCEDE, EN BÜYÜK ÖDÜLÜ 'EFSANE'Yİ ALDI.

Ödülü Dion'a veren Monaco Prensi Albert, Dion'un sesini övdü ve "bu sesin dünyanın kalbini yumuşattığını ve dünyanın yüzünde aşk gülücükleri oluşturduğunu" ifade etti. Dion, 14 çocuğun en küçüğü olarak sanat hayatına başladığını anlatarak, ödülünü ailesine hediye etti. İngiliz pop yıldızı Mika da, aralarında albümü en iyi satan yeni sanatçı ve albümü en iyi satan İngiliz sanatçının bulunduğu 4 dalda ödül aldı.

Hip hop şarkıcısı Akon, albümü en iyi satan R&B erkek sanatçı, albümü en iyi satan Afrikalı sanatçı ve en iyi satan internet sanatçısı ödüllerini kaptı. Rihanna da albümü en iyi satan pop kadın şarkıcısı ve yılın en iyi gösteri kızı dallarında, Kanadalı Avril Lavigne de albümü en iyi satan pop/rock kadın şarkıcı ve albümü en iyi satan Kanadalı şarkıcı dallarında ödül aldı.