Milletvekili İbrahim Aydemir, TBMM'de Erzurumspor-Hatayspor maçının hakemini eleştirdi

Milletvekili İbrahim Aydemir, TBMM'de Erzurumspor-Hatayspor maçının hakemini eleştirdi

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Spor

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Erzurumspor-Hatayspor maçındaki hakem kararlarına Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde tepki gösterdi. Aydemir, "Faulü 6 metre öteden kullanıp gol atıyorlar ve hakem bu golü veriyor. Böyle bir rezalet olabilir mi?" diyerek isyanını dile getirdi.

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Erzurumspor-Hatayspor maçındaki hakem kararlarını eleştirerek, "Erzurumspor-Hatayspor arasındaki maçta bir faul oluyor. Hataysporlu oyuncu faulü 6 metre önden kullanıyor, gidip gol atıyor, hakem de o golü veriyor. Böyle bir şey olur mu? Böyle bir rezalet olabilir mi?" diye sordu.

TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Erzurumspor-Hatayspor arasında Pazar günü oynanan Süper Lig 26'ıncı hafta karşılaşmasında hakem hatalarının yaşandığını belirten Milletvekili Aydemir, bu konudaki tepkisini dile getirdi.

Milletvekili Aydemir, Süper Lig'de geçen hafta yapılan Erzurumspor-Hatayspor maçındaki hakem kararlarını eleştirerek, "Daha önce hak etmediğimiz halde hakemlerin yanlışlarından küme düştük. Aynı şeyi bir daha yapmaya çalışıyorlar, ben bunları kınıyorum. Merkez Hakem Kurulunu, Futbol Federasyonunu, Gençlik ve Spor Bakanlığımızı dikkatli olmaya, çok daha rikkat üzere hareket etmeye davet ediyorum" dedi.

"BİR YAPTIRIM UYGULANMAZSA HATALAR DEVAM EDER"

Milletvekili Aydemir, hakemlerin zaman zaman yaptığı hataların, takımlar arasındaki kardeşlik iklimine zarar verdiğini, buna halel getirecek durumdan uzak durmaları gerektiğini ifade etti. Milletvekili Aydemir, "Merkez Hakem Kuruluna sesleniyorum; yaptırımlar eğer yanlışlara uygulanmazsa, bir yaptırıma hakem muhatap edilmezse bu hep devam eder" diye konuştu.

"BÖYLE BİR REZALET OLABİLİR Mİ?"

Milletvekili Aydemir, "Erzurumspor-Hatayspor arasındaki maçta bir faul oluyor. Hataysporlu oyuncu faulü 6 metre önden kullanıyor, gidip gol atıyor, hakem de o golü veriyor. Böyle bir şey olur mu? Böyle bir rezalet olabilir mi? Eğer bu hal, Galatasaray'ın başına gelse, dünyayı başlarına yıkarlar. Sadece bir milletvekili olarak değil Erzurumspor taraftarı olarak söylüyorum; bunu yapmaya hakemlerin hakkı yoktur. Merkez Hakem Kuruluna sesleniyorum; yaptırımlar eğer yanlışlara uygulanmazsa, bir yaptırıma hakem muhatap edilmezse bu hep devam eder. Ne olur? İki takım arasındaki kardeşliğin bozulmasına vesile olur. Her Erzurumsporlunun Hatayspor'u gönlüne koyduğunu biliyorum. Ancak bu haksızlığı yaptığın zaman, biz de bunu dillendirdiğimiz zaman ne oluyor? Sanki Hatayspor'un karşısındaymışız gibi bir pozisyon alınıyor. Olur mu böyle şey?" dedi.

"İKİ SEZON ÖNCE HAKEM HATALARI YÜZÜNDEN KÜME DÜŞTÜK"

Erzurumspor'un 2018 - 2019 sezonunda hakem hataları sebebiyle Süper Lig'den düştüğünü hatırlatan Milletvekili Aydemir, "Daha önce hak etmediğimiz halde hakemlerin yanlışlarından küme düştük. Aynı şeyi bir daha yapmaya çalışıyorlar ve ben bunları kınıyorum. Merkez Hakem Kurulunu, Futbol Federasyonunu, Gençlik ve Spor Bakanlığımızı dikkatli olmaya, çok daha rikkat üzere hareket etmeye davet ediyorum. Erzurum'da şu anda insanlarda huzursuzluk var, üzüntülü bir hal var. Buna sebebiyet verenlere mutlaka ama mutlaka müeyyide bekliyoruz. Bu hakemlerin hakemlik vazifelerini gözden geçirmek lazım. En azından dinlendirmek lazım, taltif etmemek, yüceltmemek lazım" dedi.

TBMM'de düzenlediği basın toplantısında siyaset gündemine de değinen Milletvekili Aydemir, muhalefet partilerinin grup toplantılarındaki konuşmalarda, ülkenin problemlerine dönük kırıntı misali tek bir lafın duyulmadığını söyledi.

Milletvekili İbrahim Aydemir, TBMM'de Erzurumspor-Hatayspor maçının hakemini eleştirdi

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları (5)
ANLAYANA: bu hafta GS maçı varya sayın vekilim usulü öğrenmiş. GS maçları öncesi böyle yapınca hakemler GSye karşı kararlar veriyor ondandır. 20 gündür Fener ofsayt olan gölüm niye verilmedi diyor. Hiç serdar ın yaptığı penaltı, caner e kırmızı niye verilmedi demiyor. Alanyaspor, kerem in arkadan darbe almasına kendisine penaltı verilmesi istiyor ama 14. dakikada kırmızı kart ile 10 kalmasından bahsetmiyor. Sayın vekilim anlaşılan işi çözmüş.
DADAŞ: Millet Erzurum da soğuktan ve yüksek doğalgaz faturalarından kırılırken millet vekilinin gündemine bak!
ADİL OL: her taraf aynı
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title