Medel, Şili Milli Takım Kadrosunu Vidal ile Birlikte Belirlediği İddialarını, "Biz Kabadayı Değiliz" Sözleriyle Yalanladı

Şili Milli Takım kadrosunun oluşturulmasında Beşiktaşlı Gary Medel ile Barcelona forması giyen Arturo Vidal'in etkisinin olduğu iddia edildi. Medel ise bu iddiaları, "Biz kabadayı değiliz." diyerek yalanladı.

Medel, Şili Milli Takım Kadrosunu Vidal ile Birlikte Belirlediği İddialarını,

Beşiktaş'ın yıldız futbolcusu Gary Medel ülkesinde şok bir suçlamayla karşı karşıya kaldı. Milli arada Amerika'ya giderek Şili Milli Takımına katılan deneyimli oyuncunun, kadronun belirlenmesinde etkisi olduğu iddia edildi.

BRAVO VE DİAZ İDDİASI

Gary Medel'in kendisini gibi milli takımın tecrübeli bir diğer isimi Arturo Vidal ile birlikte oyuncu seçiminde belirleyici olduğundan bahsedildi. 12 Ekim'de ABD'de Peru ile karşılaşacak Şili'nin aday kadrosuna Marcelo Diaz ve Claudio Bravo gibi isimler davet edilmedi.

"MEDEL OYUNCU SEÇMEKLE SUÇLANIYOR"

Şili'den geler haberler iki yıldız futbolcunun kadroda olmamasından dolayı Gary Medel'i işaret etti. Teknik direktör Reinaldo Rueda'nın seçimlerine müdahale olduğunu savundu. Gelişmeler ülkede "Gary Medel, Şili Milli Takımı'na oyuncu almak ve oyuncu çıkarmakla suçlanıyor" başlıklarıyla duyuruldu.

"BİZ KABADAYI DEĞİLİZ"

Gary Medel konuyla ilgili yaptığı açıklamada bu iddiaları reddederek "Ben teknik adamların tercihlerine her zaman saygı duymuşumdur. Milli takımda biz kimseyi veto etmiyoruz, kabadayı değiliz. Gazetecilerin ben ve Vidal'ın oyuncuları veto ettiğimizi söylemeleri can sıkıcı bir durum. Hiçbir zaman bir futbolcuya almayın gibi bir şey söylemedim" dedi.

Kaynak: Skorer

YORUMLAR
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.