Lokman Ayva: Samsunlu Engellilere Güzel Haberlerimiz Var

Lokman Ayva: Samsunlu Engellilere Güzel Haberlerimiz Var

Lokman Ayva: Samsunlu Engellilere Güzel Haberlerimiz Var
Cİhlas Haber AjansıN - Haberler | Güncel

Türkiye Beyaz Ay Derneği Başkanı Lokman Ayva, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı ziyaret etti.

Türkiye Beyaz Ay Derneği Başkanı Lokman Ayva, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı ziyaret etti. Yürüttükleri ulusal bir projeyle ilgili gerçekleşen ziyarette Başkan Yılmaz, Ayva’ya kentin sosyo kültür yapısı, gelenek ve görenekleri hakkında bilgi verdi.

Lokman Ayva, Beyaz Ay Samsun Genel Başkanı Mehmet Akbulut ile bedensel engelli dernek yöneticileri, Yılmaz’ı ziyaret eti. Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette Lokman Ayva; eğitimden istihdama, spordan sağlığa yaşamın her alanındaki engelleri kaldırmak adına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde yürütülen ‘Aşmak İçin Hareket’ projesi hakkında Başkan Yılmaz’a bilgi verdi. Samsun’daki engelli vatandaşlar için ne tür hizmetler yapılması konusunda da istişare yapılan görüşmede Ayva, Başkan Yılmaz’a derneklerinin önerilerini iletti. Ziyaret sonrasında kısa bir açıklama yapan Ayva, Samsun’daki engelliler için güzel haberleri olduğunu belirterek, bunları Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın açıklayacağını kaydetti.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın da desteklediği ‘Aşmak İçin Hareket’ projesi, engelli bireyler ile engelsiz bireyleri tanıştırmak, 100 bin engelli ile 100 bin engelsiz bireye spor yaptırarak birlikte olmalarını sağlamayı hedefliyor.

Kaynak: Cİhlas Haber AjansıN

Manşet Haberler

title