Kuzey Marmara Otoyolu'nun son kesimi 21 Aralık tarihinde tamamlanacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, toplam 6 kesimden oluşan Kuzey Marmara Otoyolu'nun son kesiminde çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini ve yolun 21 Aralık tarihinde tamamıyla açılacağını belirterek, "400 kilometrelik yolla Asya ve Avrupa'yı birbirine bağlayacağız" dedi.

01.05.2020 10:18 | Son Güncelleme: 01.05.2020 10:37

Kuzey Marmara Otoyolu'nun 6'ncı kesiminde bulunan Akyazı ilçesindeki şantiye alanında incelemelerde bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, 6 kesimden oluşan otoyolun toplam uzunluğunun 400 kilometre olduğunu ifade etti. Bakan Karaismailoğlu, 73 kilometre uzunluğundaki kesim 6'da çalışmaların hızla devam ettiğini belirterek, "İnşallah yıl sonunda burayı açmayı, faaliyete geçirmeyi planlıyoruz. Asya'yı Avrupa'ya bağlayan 400 kilometrelik bir otoyolun son kesiminde bulunmaktayız. 6 kesimden 5'i açılmış vaziyette" dedi.

"ÜLKEMİZE VİZYON KAZANDIRAN YATIRIMLAR"

Kuzey Marmara Otoyolu, İstanbul-İzmir Otoyolu, Osmangazi Köprüsü ve Çanakkale Köprüsü ile adeta Marmara Bölgesi ve Marmara Denizi'ni bir altın kolye gibi işlemeye çalıştıklarını dile getiren Karaismailoğlu, "Tabii bu yatırımlar, ülkemize vizyon kazandıran büyük yatırımlar. Bunlar sadece yol değil. Bunlar yapılan yatırımlarla bulundukları bölgeye ekonomide, istihdamda, üretimde, ticarette çok büyük artılar kazandırıyor" diye konuştu.

Kuzey Marmara Otoyolu 21 Aralık tarihinde tamamlanacak

"ASYA VE AVRUPA'YI BİRBİRİNE BAĞLAYACAĞIZ"

Bakan Karaismailoğlu, 2020 sonunda çalışmalarını tamamlayacaklarını belirterek şunları kaydetti:

"Bu yılın sonunda, 21 Aralık şeklinde planladık. Kuzey Marmara Otoyolu'nun son kesimi olan 6'ncı kesimi İzmit Kavşağı ve Akyazı kesimiyle birlikte tamamlayarak 400 kilometrelik yolla Asya ve Avrupa'yı birbirine bağlayacağız. Yol bittikten sonra yük araçlarımız, tırlar, kamyonların şehir trafiğini ve buradaki insanları etkilemeden transit bir şekilde yüksek standartlara sahip güvenlikli otoyolumuzu inşallah yıl sonunda açmayı planlıyoruz."

Kuzey Marmara Otoyolu'nun son kesimi 21 Aralık tarihinde tamamlanacak

Kaynak: AA

Şu an buradasınız: Kuzey Marmara Otoyolu'nun son kesimi 21 Aralık tarihinde tamamlanacak - Ekonomi
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 13.6.2020 00:27:47. #1.14#
title