Kuşadası'nda Hediye Çekilişli Kitap Kampanyası

Kuşadası'nda Hediye Çekilişli Kitap Kampanyası

Kuşadası Kaymakamlığı Tarafından Kütüphaneleri Zenginleştirmek Amacıyla Hediye Çekilişli "Okunmuş Kitap Bağışı" Kampanyası Düzenlendi.

Kuşadası'nda Hediye Çekilişli Kitap Kampanyası

Kuşadası Kaymakamlığı tarafından kütüphaneleri zenginleştirmek amacıyla hediye çekilişli "Okunmuş Kitap Bağışı" kampanyası düzenlendi.

"Kütüphanelerimiz için elele" sloganıyla başlatılan kampanyayla ilgili Kuşadası Öğretmenevi'nde düzenlenen tanıtım toplantısına; Kuşadası Kaymakamı Mustafa Esen, Kuşadası Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Türkkan, Halk Eğitim Müdürü Namık Özcan, Kuşadası Belediye Meclis Üyesi Yahşi Karamollaoğlu, İl Genel Meclis Üyesi Zeki Ata ile kampanyayı destekleyen sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Kaymakam Esen, kütüphaneleri zenginleştirmek, atıl durumda bulunan kitapları okuyucuyla buluşturmak ve öğrencileri okumaya alıştırmayı hedeflediklerini söyledi. Tüm Kuşadası halkına çağrı yaparak kampanyaya katılmaya davet eden Esen, "Çağdaş bireyler yetiştirmek için okuma alışkanlığını kesinlikle artırmalıyız. Bu amaçla atıl durumdaki kitapları okuyucuyla buluşturacağız. Herkesi kitap bağışı yapmaya ve kitap okumaya davet ediyoruz. Hedefimiz herkesin bir kitap bağışlaması ya da 10 YTL bağışta bulunması.

Ayrıca bu kampanya sırasında kitap yazarlarını ve yayınevi sahiplerini Kuşadası'na davet edeceğiz" dedi.

Kampanyanın 15 Eylül 2008 tarihine kadar süreceğini belirten Kaymakam Esen, kampanyanın Kuşadası Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ticaret odası, esnaf odası, Atatürkçü Düşünce Derneği Kuşadası Şubesi, Türk Anneler Derneği Kuşadası Şubesi ve Yardımsevenler Derneği tarafından desteklendiğini açıkladı.

Kampanyaya bağışta bulunanlara düzenleyecekleri çekilişle hediye vereceklerini kaydeden Kaymakam Esen, "Kampanyaya katılanlar arasında noter huzurunda yapılacak çekilişle çeşitli ürünler bağışta bulunanlara hediye edilecek. Her bir adet okunmuş kitap veya her 10 YTL'lik bağış karşılığında bir adet çekiliş bileti verilecek. Amacımız, tüm hemşerilerimizin çok sayıda bağış yaparak kampanyamıza destek vermesi" diye konuştu.

(ZH-ÖZ-Y)