Kızıltepe Jandarma Komutanlığı Sürücüleri Pankartla Uyardı

Kızıltepe Jandarma Komutanlığı Sürücüleri Pankartla Uyardı

Mardin'in Kızıltepe İlçesi Jandarma Komutanlığı Trafik Ekipleri, 'Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası' Dolayısıyla İlçe Merkezine Çıkan Ana Arterlerde, Sürücü ve Yayaları Trafik Kuralları Konusunda Uyaran Afişler Astı.

Kızıltepe Jandarma Komutanlığı Sürücüleri Pankartla Uyardı

Mardin'in Kızıltepe İlçesi Jandarma Komutanlığı trafik ekipleri, 'Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası' dolayısıyla ilçe merkezine çıkan ana arterlerde, sürücü ve yayaları trafik kuralları konusunda uyaran afişler astı.

Kızıltepe Jandarma Komutanlığı Trafik Ekipleri, trafik kurallarını içeren yazılı pankartları Şenyurt, Dikmen, Yüceli ve Gökçe beldelerinden ilçe merkezine çıkan yollara astırarak vatandaşları trafik kurallarına uymaya çağırdı. Köy ve belde yollarında seyir halindeki araçları durdurarak, sürücü ve yolculara hazırladıkları broşürleri de veren jandarma trafik ekipleri, sürücülere çeşitli tavsiyelerde bulunarak çikolata ikram ettiler. Sürücülere, hız kurallarına uymaları, emniyet kemerini takmaları, araç kullanırken kesinlikle cep telefonu ile konuşmamaları ve trafik ışıklarına kesinlikle riayet etmeleri hususunda uyarılarda bulunuldu.

(İA-ZG-CMH-Y)