Kendi Yazdığı Şiirini Okuyan Öğrencinin Heyecan Gözyaşları

Kendi Yazdığı Şiirini Okuyan Öğrencinin Heyecan Gözyaşları

Adana'nın Ceyhan İlçesinde Onarımı Tamamlanan Bir Köy Okulunun Açılışında, Şiir Okumak İçin Kürsüye Gelen Kız Öğrenci, Heyecanlanınca Gözyaşlarına Boğuldu.

Kendi Yazdığı Şiirini Okuyan Öğrencinin Heyecan Gözyaşları

Adana'nın Ceyhan ilçesinde onarımı tamamlanan bir köy okulunun açılışında, şiir okumak için kürsüye gelen kız öğrenci, heyecanlanınca gözyaşlarına boğuldu.

Ceyhan'a bağlı Toktamış Köyü'nde, Milli Eğitim Bakanlığı (MEM) ve Tuvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı'nın (TOÇEV) ortaklaşa düzenlediği "Yaşasın Okulumuz" kampanyası kapsamında bakım-onarıma alınarak modernize edilen Toktamış Köyü İlköğretim Okulu'nun açılışında, Kaymakam Ayhan Boyacı'nın teşekkür konuşmasından, 5. sınıf öğrencisi Hatice Nur Göncü, "Büyük teşekkür" adlı şiirini okumak için kürsüye davet edildi. Heyecanlanıp ağlamaya başlayan kız öğrenci, bir süre kendine gelemedi. Öğretmenlerinin teskin ettiği öğrenci, sakinleştikten sonra törene katılanların da alkışları arasında kürsüye çıkarak şiirini okudu.

Şiirini okuduktan sonra arkadaşlarının yanına dönen Hatice Nur Göncü, kendi yazdığı şiirini okuduktan sonra duygulandığını söylerken, annesi Sevilay Göncü de kızını kucaklayıp moral verdi. Duygulanarak gözyaşlarını tutamayan anne, kızının çok çalışkan ama içine kapanık bir yapısı olduğunu söyledi. Sevilay Göncü, "Kızımın bu şiiri yazdığından benim bile haberim olmadı" dedi.

Okulun bakım ve onarımına destek verenlere de teşekkür plaketi verilen törene, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yaylacı, Belediye Başkan Vekili Feyyaz Kurtulgan ile öğretmen, öğrenci ve velileri de katıldı.

MEM ve TOÇEV işbirliğiyle 49.5 bin YTL harcanarak bakım-onarımı yapılan Toktamış Köyü İlköğretim Okulu'nda 65 öğrenciye eğitim verildiği kaydedildi.

(DF-AB-NÇ-NÇ-Y)