Karadağlar Haberleri

Karadağlar haber, Karadağlar son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Karadağlar - 21.06.2015
Ardahan'da "Atatürk Silueti" Görülmeye Başlandı
Ardahan'ın Damal ilçesinin Ata Mahallesi'nde Karadağlar'ın eteğine her yıl yansıyan Atatürk silueti, bu yıl da görülmeye başlandı.
Karadağlar - 07.05.2015
Sümela Manastırı'nda "Kaya" Düşmesine Karşı Önlem
"Meryem Ana" adına kurulan ve "Sümela" adını siyah anlamına gelen "melas" sözcüğünden aldığı rivayet edilen ismin, manastırın yapıldığı Karadağlar'dan geldiği düşünülüyor.
Karadağlar - 18.12.2014
Seda Sayan'dan Sürpriz Açıklamalar
Programda bir komedi filminde oynamak istediğini belirten Seda Sayan, Cem Yılmaz'a da çağrıda bulundu. "Cem Yılmaz'a 'Beni yeni filminde oynat' diyorum. Çok keyifle oynarım Cem'in filminde." Komedi filminde oynamak istemesinin nedenini açıklarken "Benim de kurallarım var soyunmam, öpüşmem, yatağa girmem. Onun için komedi filmi istiyorum" diyen Seda Sayan kahkahalarla geçen programda anılarından da bahsetti. "Kibariye'nin titizliğinden eşyalarımız aşınırdı" Kibariye'nin İstanbul'a ilk geldiği yıllarda aynı evde yaşadıklarını söyleyen Seda Sayan o günleri şöyle anlattı: "Ben yemek yapardım, Kiboş da çok titiz oldugu için evi temizlerdi. Onun titizliğinden ve temizliğe düşkünlüğünden eşyalarımız aşınırdı" "Kenan İmirzalıoğlu konusunda haklı çıktım!" Çok televizyon izlediğini söyleyen Seda Sayan, en son Karadağlar dizisini izlerken ağladığını anlattı.
Karadağlar - 18.12.2014
Seda Sayan Döktürdü!
Yıllar once Kibariyenin İstanbula ilk geldiği yıllarda aynı evde yaşadıklarını anlatan Seda Sayan o günleri şöyle anlattı: Ben yemek yapardım, Kiboş da çok titiz oldugu için evi temizlerdi. Onun titizliğinden ve temizliğe düşkünlüğünden eşyalarımız aşınırdı YILLAR ÖNCE DEDİĞİM ÇIKTI Çok fazla televizyon izlediğini söyleyen Seda Sayan, en son Karadağlar dizisini izlerken ağladığını anlattı.
Karadağlar - 17.12.2014
Günahların Ve Yıllara Yayılan Büyük Sırların Hikayesi
Sevdam Alabora'nın hikayesi 'Kara Para Aşk', 'Karadayı' ve Karagül gibi dizilerin senaryolarına imza atan Eylem Canpolat ve Sema Ergenekon'a ait. Dizinin senaryosu ise 'Elveda Rumeli', 'Balkan Düğünü' ve 'Karadağlar' gibi çok beğenilen dizilerde imzası olan Alican Yaraş ve ekibinin imzasını taşıyor.
Karadağlar - 31.10.2014
Karadeniz'in "Turizm Lokomotifi"nde Hedef Gözüktü
Kentin Maçka ilçesindeki Altındere Vadisi'nde yer alan tarihi manastır, ilçedeki Karadağlar'ın yamacındaki kayalıkların arasındaki muhteşem görüntüsüyle ziyaretçilerini büyülüyor.
Karadağlar - 10.10.2014
Bakan Avcı, Mihriye Hatun Camisi"Nin Açılış Törenine Katıldı
Milli Eğitim Bakanı Avcı, Eskişehir'de: - "(Türk Dünyası Dede Korkut Parkı, Dede Korkut Anıt Duvarı) Bütün Türkiye'den,Türk dünyasından, Türk dünyasında bir başka örneği olmayan bu güzel eseri görmeye ve orada Dede Korkut'a bir kere daha fatiha okumaya çocuklarımız, öğretmenlerimiz gelecekler. Burada kültürümüzün temel taşlarından biriyle bir kere daha selamlaşacaklar"ESKİŞEHİR (AA) - Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Eskişehir'de kalıcı eserler kapsamında kazandırılan Türk Dünyası Dede Korkut Parkı, Dede Korkut Anıt Duvarı'na ilişkin, "Bütün Türkiye'den,Türk dünyasından, Türk dünyasında bir başka örneği olmayan bu güzel eseri görmeye ve orada Dede Korkut'a bir kere daha fatiha okumaya çocuklarımız, öğretmenlerimiz gelecekler. Burada kültürümüzün temel taşlarından biriyle bir kere daha selamlaşacaklar" dedi. Bakan Avcı, Vilayet Fidanlığı alanına yapılan, "Türk Dünyası Dede Korkut Parkı, Dede Korkut Anıt Duvarı ve Mihriye Hatun Camisi"nin açılış törenlerine katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende Avcı, mehter takımı ve halk oyunları gösterisini izledi.Daha sonra Avcı, burada yaptığı konuşmada, "Böyle zamanlarda hazırlanmış klişe bir konuşmayı sizlere bir eziyet olarak görüyorum. Onun için çok kısa teşekkürlerle yetinmek istiyorum" diye konuştu.Dede Korkut'un duasını okuyan Avcı, şöyle devam etti: "Yerli Karadağların yıkılmasın.
Karadağlar - 10.10.2014
Milli Eğitim Bakanı Avcı, Eskişehir'de Açıklaması
Dede Korkut'un duasını okuyan Avcı, şöyle devam etti:   "Yerli Karadağların yıkılmasın.
Karadağlar - 14.08.2014
Sümela Manastırı'nda Yarın Beşinci Ayin Yapılacak
Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğünce, 88 yıl aradan sonra ilk kez 15 Ağustos 2010'dan itibaren yılda bir kez, bir günlüğüne Hristiyan Ortodoksların ayin yapmasına izin verilen ve kentin Maçka ilçesi Altındere Vadisi'ndeki Karadağlar'ın eteğinde bulunan tarihi Sümela Manastırı'nda, bu yıl da Hristiyan aleminde "Meryem Ana'nın göğe yükseliş günü" olarak kabul edilen ve kutsal sayılan 15 Ağustos'ta ayin yapılacak.
Karadağlar - 06.04.2014
Belçim Bilgin: Oğlum, Benim İçin Nefes
Ortadoğu ve ABD'ye yönelik yayın yapan Liana Dahdouh'un İstanbul 'dan hazırlayıp sunduğu Arap kanalında bu hafta emekliye ayrılmış bir boksörle görme engelli bir kızın arasındaki ilişkiyi anlatan 'Sadece Sen' filminin oyuncuları ile yapılan röportajlar ekrana getirildi. Bugüne kadar, 'Pars: Narkoterör', 'M.A.T.', 'Karadağlar', 'Keskin Bıçak', 'İffet' dizilerinde oynayan ve dev bütçeli sinema filmi 'Fetih 1453'te 'Ulubatlı Hasan'ı  canlandıran, İbrahim Çelikkol, son filminde 'Ali' karakterini severek üstlendiğini söyledi.
Karadağlar - 24.10.2013
Siirt'te Teröristlerden Fıstık Toplayan Vatandaşlara Tehdit
Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, iki terör örgütü mensubu Eruh'a bağlı Savaş Köyü Karadağlar mevkisinde yabani fıstık toplayan şahısların yanına geldi.
Karadağlar - 13.08.2013
Sümela Manastırı Ayine Hazır
Maçka ilçesindeki Altındere Vadisi'nde Karadağlar'ın eteğinde bulunan, Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğünce, 88 yıl aradan sonra ilk kez 15 Ağustos 2010'dan itibaren yılda bir kez Hristiyan Ortodoksların ayin yapmasına izin verilen Sümela Manastırı'nda bu yıl da aynı tarihte ayin düzenlenecek.
Karadağlar - 14.07.2013
17. Atatürk'ün İzinde ve Gölgesinde Damal Şenlikleri
Damal ilçesindeki Karadağlar'ın eteğine yansıyan Atatürk silüeti havanın yağışlı olması nedeniyle bu yıl izlenemedi
Karadağlar - 02.05.2013
Nevzat Yılmaz'ın Yeni Albümü Yerini Aldı
Nevzat Yılmaz Düzce'de 1969 yılında doğan Nevzat Yılmaz, müzik eğitimini Marmara Üniversitesi Müzik Eğitimi Bölümü Piyano Ana Sanat Dalı'nda tamamladı. 20 yılı aşkın süre boyunca birçok sanatçıyla sahne ve stüdyo çalışmaları yaptı. Cahit Berkay & Grup Zan'ın Toprak adlı albümünde görev alan Yılmaz, Cem Karaca ile son 3 yılında aynı sahneyi paylaştı. Garbiyeli Müzik çatısı altında, Kıraç'la birlikte dizi ve film müziklerine (Binbir Gece, Ömre Bedel, Karadağlar, Aşk ve Ceza, Mavi Kelebekler, Tozlu Yollar, O.
Karadağlar - 21.11.2012
Atatürk'ün Siluetini Tanıtmaya Çalışıyorlar
Taksilerin üzerine Karadağlar'a yansıyan Atatürk'ün siluetinin broşürlerini asan sürücülerden Mustafa Parsak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Atatürk siluetini artık Damal'ın sembolü olarak gördüklerini söyledi.
Karadağlar - 19.09.2012
Kürt Kökenli Gazi Başbakan'ın Terörü Bitireceğinden Umutlu
Hakkari Dağ Komando Taburu'nda uzman çavuş olarak görev yaparken ihbar üzerine Hakkari'nin Karadağlar mevkisine gittikleri sırada PKK ile girilen çatışmada başına isabet eden mermiyle yaralanan gazi Sebahattin Aslan, 18 yılda 13 ameliyat geçirdiğini söyledi.
Karadağlar - 02.08.2012
Sümela Manastırı'nda Ayin Hazırlıkları
Maçka ilçesindeki Altındere Vadisi'nde Karadağlar'ın eteğinde yer alan, Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü'nce yılda bir kez Hristiyan Ortodoks'ların ayin yapmasına müsaade edilmesinin ardından ilk kez 15 Ağustos 2010'da ayin düzenlenen tarihi Sümela Manastırı'nda bu yıl da aynı tarihte ayin gerçekleştirilecek.
Karadağlar - 26.07.2012
Denizli'de Uyuşturucu Operasyonu
Denizli İl Jandarma Komutanlığı, Serinhisar ilçesi, Kocapınar köyü, Karadağlar mevkisindeki bir arazide Hint keneviri ekildiği yönünde bilgi aldı.
Karadağlar - 26.07.2012
Denizli'de Uyuşturucu Operasyonu
Edinilen bilgiye göre, Denizli İl Jandarma Komutanlığınca, Serinhisar ilçesi Kocapınar köyü Karadağlar mevkinde kenevir bitkisi ekildiği yönünde haber alındı.
Karadağlar - 03.07.2012
Ardahan'da Dağlara Yansıyan Atatürk Silueti
Damal Belediye Başkanı Gülcemal Fidan, Damal'da Karadağlar eteğine yansıyan Atatürk siluetinin 3.5 ay boyunca görüldüğünü bildirdi.
Karadağlar - 28.06.2012
Dağın Eteğine Yansıyan Silüet
Damal ilçesinin Ata Mahallesi'nde Karadağlar'ın eteğine yansıyan Atatürk silüeti ilgi görüyor.
Karadağlar - 13.05.2012
'Balıkçı İsmail', İki Yakayı Bir Araya Getirecek
Dizinin özgün hikayesi size ait. Hikaye nasıl ortaya çıktı? 'Şehnaz Tango' dizisinin bazı bölümlerini Ayvalık'ta çekmiştik. O zaman kafamda böyle bir hikaye oluştu. O hikayedeki karakter, Yalova- Midilli arasında kaptanlık yapan bir beydi ve biraz zamparaydı. Küçükkuyu'da 'Karadağlar' dizisini çekerken ne güzel bir coğrafyada yaşadığımızı düşündüm ve kafamda bir karakter yarattım.
Karadağlar - 03.03.2012
Paranın Yeni Simgesi Manav Tezgahında
Karadağlar Manav isimli işletme sahibi Recep Karadağ, Tülay Lale tarafından tasarlanarak Merkez Bankası'nca kabul edilen yeni simgeyi kentte ilk kullanan esnaf olduğunu iddia etti.
Karadağlar - 24.01.2012
Tv Dizisi İçin Yeni İmaj
Genç oyuncu Burak Sağyaşar 'Budala' dizisi ile ekranlara geri dönüyor. Geçen yıl, 'Budala' gibi yine bir Dostoyevski uyarlaması olan 'Karadağlar' dizisiyle dikkat çeken başarılı oyuncu yeni dizisi için sakal bırakmış.
Karadağlar - 15.12.2011
Reyting Patladı!
'Reyting deneklerinin listelerini ele geçirdikleri' gerekçesiyle dizi yapımcıları Hüseyin Can Tanrıyar, İlker İnanoğlu, Kerem Çatay, Mehmet Fatih Aksoy, Erol Avcı, Yusuf Timur Savcı ve AGB kurucusu İsmail Hayri Cem'in ev ve işyerinde de aramalar yapılması bu isimlerin imza attığı dizilerin reytinglerini şüpheli duruma düşürdü. İşte bu kişilerin imza attığı reytingi bol diziler: Fatmagül'ün Suçu Ne, Muhteşem Yüzyıl, Aşk-ı Memnu, Yaprak Dökümü, Adını Feriha Koydum, Ezel, Kavak Yelleri, Küçük Sırlar, Kuzey Güney, Bizim Yenge, Bir İstanbul Masalı, Umutsuz Ev Kadınları, Doktorlar, Karadağlar, Hırsız Polis, Arka Sokaklar ve Binbirgece.
Karadağlar - 16.11.2011
Erdal Özyağcılar'dan Yeni Dizi
Çanakkale'nin Ayvacık İlçesi'nin Küçükkuyu Beldesi ve civarında 'Karadağlar' adlı televizyon dizisini çeken usta oyuncu Erdal Özyağcılar, bu kez konusu Assos ile Midilli'de geçen 'İki Yaka Bir İsmail' adlı yeni bir televizyon dizisi çekeceğini açıkladı.
Karadağlar - 16.11.2011
Erdal Özyağcılar'dan Yeni Dizi
Çanakkale'nin Ayvacık İlçesi Küçükkuyu Beldesi ve civarında 'Karadağlar' isimli televizyon dizisini çeken usta oyuncu Erdal Özyağcılar, bu kez konusu Assos ile Midilli'de geçen 'İki Yaka Bir İsmail' isimli yeni bir televizyon dizisi çekeceğini açıkladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Karadağlar Haberleri | Karadağlar Haber - Haberler - Sayfa 3 - Karadağlar haberleri, son dakika karadağlar haber ve gelişmeleri burada. Korel Cezayirli'nin Acı Günü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 28.10.2021 13:14:06. #1.15#

title