Karabük TSO Başkanı Mescier: "3 Nisan Sanayi Günü olarak kutlanmalı"

Karabük TSO Başkanı Mescier: "3 Nisan Sanayi Günü olarak kutlanmalı"

Karabük TSO Başkanı Mescier: '3 Nisan Sanayi Günü olarak kutlanmalı'
Anadolu Ajansı / Orhan Kuzu - Haberler | Ekonomi

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mescier, 3 Nisan 1937 Karabük Demir ve Çelik Fabrikalarının (KARDEMİR) temellerinin atılışı ve Karabük'ün kuruluşuna atfen "3 Nisan" tarihinin Sanayi Günü olarak kabul edilmesi ve kutlanması düşüncesine destek...

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mescier, 3 Nisan 1937 Karabük Demir ve Çelik Fabrikalarının (KARDEMİR) temellerinin atılışı ve Karabük'ün kuruluşuna atfen "3 Nisan" tarihinin Sanayi Günü olarak kabul edilmesi ve kutlanması düşüncesine destek verdiklerini bildirdi.

Mescier, yaptığı yazılı açıklamada, 3 Nisan tarihine büyük önem verdiklerini belirterek, şunları kaydetti:

"Türkiye'nin 3 Nisan'ın ülkenin ilk ağır sanayi hamlesini başlatan ve fabrikalar kuran fabrikayı meydana getiren tarih olduğunu hatırlaması ve bu günü Sanayi Günü olarak kutlamanın önemini anlamasını sağlamalıyız. TSO olarak ülkenin en güçlü sanayi merkezlerinden biri olarak Karabük'ün itibarı ve tanınması için ulusal ve uluslararası platformda tüm çabamızı ve gücümüzü kullanmaya hazırız."

Kaynak: Anadolu Ajansı / Orhan Kuzu

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title