Karabük'te 18. Madde Uygulaması Sona Erdi

Karabük'te 18. Madde Uygulaması Sona Erdi

Karabük'te Yeşil Mahalle ve Kurtuluş Mahallesi'nde Başlatılan 18. Madde Uygulaması Sona Erdi. Uygulamanın Sona Ermesiyle Birlikte Bina Sahiplerine Temsili Olarak Tapuları Dağıtıldı.

Karabük'te 18. Madde Uygulaması Sona Erdi

Karabük'te Yeşil Mahalle ve Kurtuluş Mahallesi'nde başlatılan 18. madde uygulaması sona erdi. Uygulamanın sona ermesiyle birlikte bina sahiplerine temsili olarak tapuları dağıtıldı.

Başkan Erer, Yeşil ve Kurtuluş mahallelerinde imar olmadığını belirterek, "Yapmış olduğumuz çalışmalarla orayı imarlı hale getirdik. Daha sonra bu alanda 18. madde uygulamasını gerçekleştirdik. Orayı iki etap halinde planladık. Birinci etap, yeni belediye binasıyla Karabük arasındaki kısım. İkinci etap ise, yeni belediye binasıyla Kurtuluş kavşağı arasındaki kısım. Şu anda birinci etap dediğimiz kısmın iş ve işlemleri tamamlandı. Yeni uygulama ile vatandaşlarımızın tapuları çıktı. Çağdaş şehircilik

ilkelerine uygun bir çalışma yapılmıştır" dedi.

Daha önce bu bölgede şekilsiz, irili ufaklı bir çok parsel bulunduğunu söyleyen Erer, "Bu parseller, oranın gelişmesine de bir anlamda engel oluyordu. Şu anda dikdörtgen ve kare şeklinde bin metrekarelik parseller halinde orası planlandı. Bu parsellerde iki parselde bir yol, otapark, normal park, yeşil alan planmaları da bu 18 uygulamasında planları yerleştirdi. Birinci bölümde uygulamaya gire 54 parseldir, burası 37 bin 316 metrekarelik bir alanı kapsamaktadır. Kamuya ayrılan yol için, normal park için,

otapark için ayrılan alan 11 bin 293 metrekaredir. Düzenleme ortak payı ise 0.30 olarak yapılmıştır. Uygulama neticesinde 5 adada 37 parsel ticari alan olarak planlanmıştır. Boş parsel büyüklükleri bin metrekarenin üzerinde uygulanmıştır" diye konuştu.

(YE-OK-Y)

Kaynak: İHA