Marketlerde fiyatlar cep yakarken tarlada sebzelerden çöp dağları oluştu

Marketlerde fiyatlar cep yakarken tarlada sebzelerden çöp dağları oluştu

Haberler.com / Olgun Kızıltepe - Haberler | Ekonomi

29 Nisan'da başlayan 17 günlük tam kapanma nedeniyle sebze halleri mahsul alımını durdurdu. Semt pazarlarının açılmaması nedeniyle de tarım yapılan yerlerde yetiştirilen ürünler çöp dağları oluşturdu. Ortaya çıkan görüntüler ise vatandaşı isyan ettirdi.

Kontrol altına alınmayan korona verileri sonrasında 29 Nisan'da başlayıp 17 Mayıs'ta sona erecek bir tam kapanma sürecine girilmişti. Bu dönem içerisinde de birçok iş yerinin faaliyetine son verilmiş, muaf olanlar dışında vatandaşların evden çıkmalarına kısıtlama getirilmişti.

ÇİFTÇİNİN ELİNDE KALAN MALLAR ÇÖP OLDU

Bu durumun çiftçilerin sebze meyve hasadına başladığı döneme denk gelmesi ise ortaya yürek sızlatan görüntüler çıkardı. Tam kapanma tedbirleri kapsamında yasaklanan semt pazarları nedeniyle sebze halleri, çiftçilerden ürün alımını durdurdu. Böylece geçimini çiftçilikle sağlayan birçok kişi de mağdur oldu. Çifçilerin satamadığı ürünler ise yurdun farklı noktalarında çöp dağları oluşturdu. Ortaya çıkan manzara her göreni isyan ettirdi.

"BU SEBZELERE ULAŞAMAYAN İNSANLAR VAR"

Sebzelerden oluşan çöp dağlarının bir kısmını videoya alan vatandaş ise "83 milyon insanımız bizden taze sebze beklerken, bu ürünler pazarların kapatılmasıyla çöpe atıldı. Bu ürünler de patates, soğan gibi vatandaşa dağıtılabilse daha iyi olmaz mıydı? Bu sebze ve meyvelere ulaşamayan insanlar var" yorumunu yaptı.

Marketlerde fiyatlar cep yakarken tarlada sebzelerden çöp dağları oluştu
Haber Yorumları (17)
OMER TURAN: tüketici ucuz yemesin diye çöpe döken hainlersiniz. ne olura vatandaş 2 tl ye domates yese. 1 tl ye salatalık alsa.
HALLAC-I MANSUR: Başka ülkede olsa kriz çıkardı. Kendilerini alkışlatmak için kongrelere otobüsler tuturak insanları taşıyanlar bi kaç kamyon tutup şunu millete dağıtamadılar mı? Yazıklar olsun ne o bölgedeki yönetimler nede o çiftçi şunu millete Allah rızası için götürüp dağıtalım diye düşünemedi mi?
YUSUF KUZGUN: en guzeli ureticiden tuketiciye uretilen sebze meyvelerin halka ulasmasi hem uretici kazanacak hemde tuketici kazanacak
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title