İş Umuduyla Kırıkkale'ye Gelen Aile Ortada Kaldı

İş Umuduyla Kırıkkale'ye Gelen Aile Ortada Kaldı

İş Umuduyla Çorum'dan Ailesiyle Birlikte Kırıkkale'ye Gelen Arif Benli, 3 Çocuğuyla Kış Ortasında Açlık ve Sefalet İçerisinde Yaşıyor.

İş Umuduyla Kırıkkale'ye Gelen Aile Ortada Kaldı

İş umuduyla Çorum'dan ailesiyle birlikte Kırıkkale'ye gelen Arif Benli, 3 çocuğuyla kış ortasında açlık ve sefalet içerisinde yaşıyor.

Çorum'un Alaca İlçesi'ne bağlı Büyük Danacı Köyü'nden ailesini de yanına alarak Kırıkkale'ye gelen Arif Benli'nin (35) umutları kısa sürede söndü. Yaklaşık bir yıl önce Çorum'dan Kırıkkale'ye iş umuduyla gelen Benli, Kimeski Mahallesi'ne yerleşti. İlk 6 ay bulduğu işlerde çalışan Arif Benli, yaklaşan kış mevsiminin ardından işsiz kaldı. Yok denecek kadar az olan ev eşyalarıyla yaşamlarını sefalet içinde devam ettiren aile, kış gününde ortada kaldı.

İşsiz baba Arif Benli, küçük kızı Gülender'i ameliyat ettirmesi gerektiğini belirterek, "Ben aç dururum ancak kızlarım da akşamları aç uyuyor. Bir umutla geldik ancak olmadı. Kızım Gülender'in koluna 4 aylıkken kaynar su dökülmüştü. Şimdi 5 yaşında, ameliyat olması gerekiyor. Gülender'in yaşı büyüdükçe kolundaki sorunda büyüyecek onun için biran önce ameliyat edilmesi gerekiyor. 7 yaşındaki Melike'nin ise fıtık ameliyatı olması gerekiyor" dedi.

Aylık kirası 50 YTL olan bir evde oturan aileye mahalle halkı yardımda bulunurken, Benli ailesi kendisine uzanacak bir yardım eli bekliyor.

(AT-BÖ-RO-RO-Y)

Kaynak: İHA