'Her Aileye Bir Ev, Her Girişimciye İşyeri' Fuarı Açıldı

Her Aileye Bir Ev, Her Girişimciye İşyeri (Habev) Fuarı, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkan Vekili Erdoğan Bayraktar'ın da Katıldığı Bir Törenle Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda Açıldı.

'Her Aileye Bir Ev, Her Girişimciye İşyeri' Fuarı Açıldı

Her Aileye Bir Ev, Her Girişimciye İşyeri (HABEV) Fuarı, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkan Vekili Erdoğan Bayraktar'ın da katıldığı bir törenle Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda açıldı.

Alıcıları, satıcıları ve finans kuruluşlarını bir araya getiren HABEV 2. İstanbul Konut, İşyeri, Gayrimenkul ve Kredilendirme Hizmetleri Fuarı'nın açılışında konuşan Erdoğan Bayraktar 58 ve 59. hükümetlerin planlı kentleşme ve konut üretim seferberliği kapsamında, TOKİ'nin yeniden organize olarak bir dizi yasal değişiklikle yeni bir açılım başlattığını anlattı. Bayraktar"İnsanımız, sadece başını sokacak ev değil, sağlam, kaliteli ve farkı ile bahçeleri ile modern dünyada ne varsa ülkemizde onların da

olduğu bir yerleşim birimlerine doğru ciddi bir şekilde gitmektedir" dedi.

ABD'de yaşanan mortgage krizine benzer bir gelişmenin Türkiye'de yaşanmasının mümkün olmadığını dile getiren Bayraktar, "Türkiye'deki yapı farklı Amerika'dan. Yani, Türkiye'deki ipoteğe dayalı finans sistemiyle Amerika'nınki çok faklı. Bir defa, faizler bizde şu anda en düşüğü yaklaşık 1.30. Halbuki orada yıllık yaklaşık 4 ile 6-7 arasında Biz şöyle zannediyoruz, Amerika'nın yapısından kaynaklanan, çok uzun süre beklenen ve Amerika'nın yapısından kaynaklanan birtakım sıkıntılar oldu" dedi.

Fuar, 31 Ağustos-2 Eylül tarihleri arasında Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda misafirlerini ağırlayacak.

(MH-CHT-OK-E)

Kaynak: İHA