Havadan Görüntülenen 'Bordo-mavi' Renklere Sahip Koşu Yolu Olay Oldu

Havadan Görüntülenen 'Bordo-mavi' Renklere Sahip Koşu Yolu Olay Oldu

Havadan görüntülenen 'bordo-mavi' renklere sahip koşu yolu olay oldu Çevre Bakanlığının standardı gereği yapılan 'bordo-mavi' bisiklet ve koşu yolu yanlış anlaşılınca tartışmalara yol açtıORDU - Ordu'da Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen sahil düzenleme çalışmaları...

Havadan görüntülenen 'bordo-mavi' renklere sahip koşu yolu olay oldu
Çevre Bakanlığının standardı gereği yapılan 'bordo-mavi' bisiklet ve koşu yolu yanlış anlaşılınca tartışmalara yol açtı

ORDU - Ordu'da Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen sahil düzenleme çalışmaları kapsamında bisiklet ve koşu yolunun bir arada yapılması ve uluslararası renkleri olan 'bordo-mavi'nin ilk kez bir araya gelmesi şehirde tartışmaya sebep oldu.
Ordu Büyükşehir Belediyesinin sahil düzenleme çalışmaları kapsamında 6 km'lik kordonda bisiklet ve koşu yolu da inşa edildi. Dünyanın başka şehirlerinde bisiklet ve koşu yolları hep farklı alanda inşa edilirken ilk kez Ordu'da sahilde ikisi bir arada yapıldı. Ancak bu durumda bisiklet yolunun uluslararası rengi olan mavi ile kiremit rengi olan koşu yolunun renkleri bir araya gelince ortaya 'bordo-mavi' renk düzeni çıktı. Ordulular bu renkleri ilk önce Trabzonspor'un renkleri olarak algıladı.
Ancak Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, bu durumu şöyle açıkladı: "Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğüne göre bisiklet yollarının standart rengi mavi, koşu ve yürüyüş yolları ise kiremit rengi bordodur. Uluslararası renkleri de böyledir. Tüm çalışmalar standartlara uygun yapılmıştır.