Haber : Şekere zam geldi mi? SON DAKİKA! Şekere zam gelecek mi? Şeker fiyatları ne kadar olacak? - Haberler

Haberi Paylaş

Şekere zam geldi mi? SON DAKİKA! Şekere zam gelecek mi? Şeker fiyatları ne kadar olacak?

 - Güncelleme:
Şekere zam geldi mi? SON DAKİKA! Şekere zam gelecek mi? Şeker fiyatları ne kadar olacak?

Son bir yılda şekerin kilosu 6.5 TL'den 24 TL'ye, çuvalı yaklaşık 220-250 TL'den 1.100 TL'ye yükselmişti. Şekere zam geleceği yönünde iddialar üzerine Şekere zam geldi mi? Şekere zam gelecek mi? Şeker fiyatları ne kadar olacak? gündem oldu.

Şekere zam geldi mi merak ediliyor. Son bir yılda şekerin kilosu 6.5 TL'den 24 TL'ye, çuvalı yaklaşık 220-250 TL'den 1.100 TL'ye yükselmişti. Şekere zam geleceği yönünde iddialar üzerine Şekere zam geldi mi? Şekere zam gelecek mi? Şeker fiyatları ne kadar olacak? gündem oldu. İşte detaylar...

Türkiye Şeker Fabrikaları Genel Müdürlüğü, Tarım Kredi ve bazı marketlere ucuza sattığı şekere yüzde 67, diğerlerine yüzde 37 zam kararı aldı. Yeni fiyatlar 27 Haziran itibarıyla geçerli olacak.

Son bir yılda şekerin kilosu 6.5 TL'den 24 TL'ye, çuvalı yaklaşık 220-250 TL'den 1.100 TL'ye yükselmişti. Özellikle Nisan ayından Mayıs ayına yansıtılan 2 kat fiyat artışlarını aşağı çekebilmek için geçen ay 400 bin ton kamış veya şeker pancarı ithalatından vergi alınmaması kararı alınmıştı.

Ancak alınan karar da fiyatları dengede tutmaya yetmedi. Türkiye Şeker Fabrikaları Genel Müdürlüğü, Tarım Kredi ve bazı marketlere ucuza sattığı şekere yüzde 67, diğerlerine yüzde 37 zam kararı aldı. Kristal şekerin fabrika satış fiyatı 27 Haziran itibarıyla 50 kilogram şeker, Tarım Kredi marketlere 390 TL'den 650 TL'ye, diğerleri için 550 TL'den 750 TL'ye çıktı.

Şekere zam geldi mi? Şekere zam gelecek mi? Şeker fiyatları ne kadar olacak?

Haberler.com / Onur Bayram - Gündem

Zam Gündem Ekonomi Haberler Son Dakika

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title