Haberler

BAĞKUR 7200 prim düştü mü, son durum ne? BAĞKUR 7200 prim yasalaştı mı, ne zaman çıkacak?

Güncelleme:

Esnaf için erken emeklilik imkanı doğabilecek olan bu düzenleme, Bağ-Kur sigortalılarının prim gün sayısının 9 bin günden 7 bin 200 güne indirilmesiyle gündeme geldi. Bu konuyla ilgili resmi açıklamalar, Bağ-Kur sigortalıları tarafından büyük bir merakla bekleniyor.

BAĞ-KUR prim gün sayısı düştü mü ve BAĞ-KUR 7200 prim yasalaştı mı, ne zaman çıkacağı araştırılıyor. Esnafa erken emeklilik imkanı görünürde. BAĞ-KUR sigortalılarının prim gün sayısının 9 bin günden 7 bin 200 güne indirilmesi gündeme geldi. Uzun süredir kamuoyunun gündeminde olan bu konuyla ilgili resmi açıklamalar, binlerce BAĞ-KUR sigortalısı tarafından büyük bir merakla bekleniyor. Peki, BAĞ-KUR'da 7.200 prim gün sayısı yasalaşacak mı? Bu değişiklik kimleri kapsayacak? BAĞ-KUR prim sayısında yaşanan bu düşüş hakkında son durum nedir? BAĞ-KUR 7200 prim düştü mü, son durum ne? BAĞ-KUR 7200 prim yasalaştı mı, ne zaman çıkacak? Detaylar haberimizdedir…

BAĞKUR 7200 PRİM DÜŞTÜ MÜ, SON DURUM NE?

Bağ-Kur'lular, 9000 prim günü şartı nedeniyle Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) yasasından yararlanamamıştı. Ancak, bakanlık tarafından Bağ-Kur'lu çalışanlar için bir düzenleme başlatıldı. Bu düzenlemenin hayata geçmesiyle birlikte, Bağ-Kur'lular 5 yıl önce emekli olabilecek hale gelecekler. Bağkur 7200 prim müjdesinin detayları henüz netleşmemiş olsa da, düzenlemeden Esnaf ve Sanatkarlar Odalarına kayıtlı küçük esnaf, şirket sahibi olan ve bilanço esasına göre defter tutan büyük işletme sahipleri gibi kesimlerin yararlanacağı belirtiliyor.

BAĞKUR 7200 prim düştü mü, son durum ne? BAĞKUR 7200 prim yasalaştı mı, ne zaman çıkacak?

BAĞKUR 7200 PRİM YASALAŞTI MI, NE ZAMAN ÇIKACAK?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen Kabine Toplantısı'nın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bakan Işıkhan, Bağ-Kur sigortalılarının sigorta prim gün sayısının, SSK sigortalılarının prim gün sayısıyla eşitlenmesi konusunda seçim sonrası bir çalışma yapılıp yapılmayacağına ilişkin bir soruya cevap verirken, "Bu, orta vadeli planlarımız arasındaydı. İlgili düzenlemeyi yapacağız elbette." şeklinde konuştu.

Haberler.com / Sena Demiröz - Gündem

Sigorta Bağ Kur Gündem Finans Ekonomi Haberler

Eskişehir'de kızı ve torununu katleden cani dedenin, cinayeti neden işlediği ortaya çıktı

Eskişehir'de kızı ve torununu katleden cani dedenin, cinayeti neden işlediği ortaya çıktı

Mezuniyet törenindeki kıyafet krizine valilik el attı! Soruşturma için 2 müfettiş görevlendirildi

Mezuniyet törenindeki kıyafet krizine valilik el attı! Soruşturma için 2 müfettiş görevlendirildi

İsrail'den Lübnan'a saldırı! Çok sayıda yaralı var

İsrail'den Lübnan'a saldırı! Çok sayıda yaralı var

Bakmadan Geçme

CUMA MESAJLARI 14 Haziran: En anlamlı, en yeni Cuma mesajları neler? Hadisli ve dualı Cuma sözleri! Kısa, ayetli ve dualı Cuma mesajları hangisi? Survivor kupası altın mı, değeri ne kadar? 14 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 14 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 14 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? Ogeday babası kimdir? Survivor Ogeday'ın babasının adı ne, kaç yaşına? #129300 14 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 14 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Survivor kim kazandı, kim şampiyon oldu 14 Haziran Cuma 2024? 14 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 14 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 14 Haziran Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Survivor şampiyonu kaç para alıyor 2024? HSK atama kararnamesi 14 Haziran Cuma yayınlandı! Hakim ve Savcılar atama kararları PDF indir, OKU! #128220 Karaman bayram namazı saat kaçta 2024? Karaman bayram namazı saati Diyanet tarafından açıklandı
Süleyman Soylu'dan Cumhur İttifakı'na destek mesajı: Erdoğan ve Bahçeli tarih inşa ediyor

Süleyman Soylu'dan Cumhur İttifakı'na destek mesajı: Erdoğan ve Bahçeli tarih inşa ediyor

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title