Kütahya'da tam kapanma sonrası satışı yasaklı ürünlerin raflarına şerit çekildi - Haberler
Haberi Paylaş

Kütahya'da tam kapanma sonrası satışı yasaklı ürünlerin raflarına şerit çekildi

AA - Ramazan Doğan - Güncel
 - Güncelleme:

Kütahya'daki marketlerde kısıtlama sürecinde satışı yasaklanan ürünlerin bulunduğu raflara şerit çekildi.

Kütahya'da, Hıfzıssıhha Kurulu kararı gereği 17 Mayıs Pazartesi günü saat 05.00'e kadar uygulamada olması planlanan tam zamanlı kısıtlama sürecinde satışı yasaklanan ürünlere yönelik gerekli önlemler alındı.

BELİRTİLEN ÜRÜNLERİN RAFLARINA ŞERİT ÇEKİLDİ

Kısıtlama gereği il genelinde giyim, züccaciye, ayakkabı vb. ürünler satan işletmeler kapalı olduğundan, bu malzemeler için müşteri yoğunluğu oluşmaması amacıyla bazı önlemler alındı. Kararın ardından Kütahya'daki bazı marketler, belirtilen ürünleri raflardan toplarken bazıları da söz konusu ürünlerin bulunduğu stantlara engel şeridi çekti.

Markette alışveriş yapan vatandaşlardan İrfan Irk, söz konusu uygulamaya yönelik şunları söyledi; "Ben de esnafım, tam kapanmadan dolayı iş yerimi açmıyorum. Marketler için alınan bu karar çok iyi oldu. Herkesin işini yapması lazım. Marketin gıda satışı dışındaki ürünleri satması doğru değil."

NE OLMUŞTU?

İl Hıfzıssıhha Kurulu, salgın riskinin azaltılması amacıyla açık olan marketlerde ayakkabı, kırtasiye, züccaciye, hırdavat ve giyecek satışı yapılan reyonların veya bu ürünlerin bulunduğu katların tam kapanma sürecinin bitimine kadar önlerine bant çekilerek satışa kapatılmasına karar vermiş ardından söz konusu karar, resmi yazıyla kentteki marketlere tebliğ edilmişti.

AA / Ramazan Doğan - Güncel

Hıfzıssıhha Kurulu, Pazartesi, Kütahya, Mayıs, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title