Haberler

Keçiören Sanat ve Meslek Edindirme Kursları 1 Ekim'de Açılıyor

Güncelleme:

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, 1 Ekim'de açılacak olan Keçiören Sanat ve Meslek Edindirme Kursları (KEÇMEK) için, ''Kurslar sonrası bugüne kadar kendi iş yerini açan ve evden satış yapanların sayısı 200'ü geçti'' dedi.

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, 1 Ekim'de açılacak olan Keçiören Sanat ve Meslek Edindirme Kursları (KEÇMEK) için, "Kurslar sonrası bugüne kadar kendi iş yerini açan ve evden satış yapanların sayısı 200'ü geçti" dedi.

Özellikle kadın istihdamının güçlendirilmesi ve aile ekonomisine katkı sağlanması hedefiyle hizmet veren Keçiören Sanat ve Meslek Edindirme Kursları (KEÇMEK) 1 Ekim'de açılıyor. Kayıt işlemlerinin devam ettiği KEÇMEK'lere bilgi ve becerisini geliştirmek isteyenler herhangi bir yaş sınırlaması olmaksızın kayıt olabiliyor. Usta-çırak ilişkisinin öğretilerini modern eğitim sistemlerinin ilke ve prensipleri doğrultusunda birleştiren KEÇMEK'lerde sanat ve meslek eğitimlerinin yanı sıra; sergiler, seminerler, fuarlar, yayınlar, yarışmalar, panel-konferans gibi organizasyonlar da gerçekleştiriliyor.

"Kurslar sonrası bugüne kadar kendi iş yerini açan ve evden satış yapanların sayısı 200'ü geçti"

Bireylere artı değer katan ve tüm kursların ücretsiz olduğu KEÇMEK'lerde bu yıl 14 kurs merkezinde 59 branşta kurs açılacak. Ankara'da sadece KEÇMEK'te olan kurslar ise yabancılara Türkçe dil kursu, butik çikolata yapımı, Gaziantep mutfağı, sepet örücülüğü, kaligrafi ve zumba. Bu sene ilk defa açılacak kurslar arasında ise kick-box ve teakwando yer alıyor.

Kültürel mirası yaşatan sanat kurslarının da verildiği KEÇMEK'lere sadece Keçiörenlilerden değil, Ankaralılardan da talep olduğunu belirten Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, "Özellikle hanımlar bu kurslardan faydalanarak emeklerini üretime dönüştürüyorlar. Kurslar sonrası bugüne kadar kendi iş yerini açan ve evden satış yapanların sayısı 200'ü geçti. Bu da bizleri çok mutlu ediyor, yeni dönemde tüm kursiyerlerimize başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı. - ANKARA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Mustafa Ak Keçiören Güncel Haberler

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Bakmadan Geçme

24-25 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 24-25 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 24-25 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 24-25 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Pendik, Üsküdar, Esenler elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Keçiören, Pursaklar, Gölbaşı elektrik kesintisi! Gaziosmanpaşa hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Gaziosmanpaşa nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Fatih hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Fatih nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Eyüpsultan hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Eyüpsultan nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Lugano Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Lugano FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Lugano Fenerbahçe maçı CANLI izle! (HD) 23 Temmuz Lugano Fenerbahçe maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Lugano Fenerbahçe maçı ilk 11'i! Fenerbahçe'nin Lugano maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var?
AK Parti Sözcüsü Çelik: Katliam yasası gibi sunulması haksızlık, arzumuz sokaklarımızın güvenli hale gelmesi

AK Parti Sözcüsü Çelik: Katliam yasası gibi sunulması haksızlık, arzumuz sokaklarımızın güvenli hale gelmesi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title