Binali Yıldırım'a Konya'da Vatandaştan Tepki: "Millet Vallaha Perişan. 20 Senedir Size Oy Veriyorum. Şu Ekonomiye Bir El Atın" - Haberler
Haberi Paylaş

Binali Yıldırım'a Konya'da Vatandaştan Tepki: "Millet Vallaha Perişan. 20 Senedir Size Oy Veriyorum. Şu Ekonomiye Bir El Atın"

ANKA - Taner Özay - Güncel
 - Güncelleme:

AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Konya’nın Cihanbeyli ilçesinde konuştuğu sırada bir vatandaş ekonomiden yakındı. 20 yıldır AKP’ye oy verdiğini belirten vatandaş, “Başkanım, bir de ekonomi, ekonomi. Millet vallaha perişan. 20 senedir size oy veriyorum. Bir AK Parti’li olarak söylüyorum şu ekonomiye bir el atın. Hep yukarıda kalındı, alt kısma inilsin artık" dedi.

TANER ÖZAY

AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Konya'nın Cihanbeyli ilçesinde konuştuğu sırada bir vatandaş ekonomiden yakındı. 20 yıldır AKP'ye oy verdiğini belirten vatandaş, "Başkanım, bir de ekonomi, ekonomi. Millet vallaha perişan. 20 senedir size oy veriyorum. Bir Ak Parti'li olarak söylüyorum şu ekonomiye bir el atın. Hep yukarıda kalındı, alt kısma inilsin artık" dedi.

AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Konya Valisi Vahdettin Özkan, AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı ve bazı milletvekilleriyle birlikte bugün Konya'nın Cihanbeyli ilçesine geldi.

Vatandaşların, arazilerle ilgili İmar Kanunu uyarınca "artı 18" olarak bilinen parselizasyon düzenlemesinden yakınması üzerine Binali Yıldırım, "Bu İmar Kanunu'nun bir maddesi. Bunu da uygulamak zorunda. Bunu çok uzun anlatırım, zamanımız yok. İhtiyaç halinde bunu uygulayacağız" dedi.

"BİR DE EKONOMİYE EL ATIN, MİLLET PERİŞAN"

Binali Yıldırım mevzuattan bahsettiği sırada orada bulunan bir vatandaş ekonomiden yakındı. Vatandaş, "Başkanım, bir de ekonomi, ekonomi. Millet vallaha perişan. 20 senedir size oy veriyorum. Bir AK Parti'li olarak söylüyorum şu ekonomiye bir el atın. Hep yukarıda kalındı, alt kısma inilsin artık" dedi. Bunun üzerine Binali Yıldırım ise "Atıyoruz merak etmeyin" yanıtını verdi. Vatandaşın yakınması sırasında orada bulunanlardan birisinin de "burası çiftçi memleketi" demesi dikkat çekti.

ANKA / Taner Özay - Güncel

Binali Yıldırım AK Parti Ekonomi Konya Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.
title