Haberler

Başkan Tutal'dan 95 Yaşındaki Hasan Dedeye Ziyaret

Konya’nın Seydişehir İlçe Belediye Başkanı Mehmet Tutal, uzun yıllar geçimini çobanlık ve çiftçilik yaparak sağlayan 95 yaşındaki Hasan Kaya’yı ziyaret ederek, hayır duasını aldı.

Konya'nın Seydişehir İlçe Belediye Başkanı Mehmet Tutal, uzun yıllar geçimini çobanlık ve çiftçilik yaparak sağlayan 95 yaşındaki Hasan Kaya'yı ziyaret ederek, hayır duasını aldı.

Duygusal anların yaşandığı ziyarette, 95 yaşındaki Hasan Kaya, Başkan Tutal'ın kendisine yaptığı bu ziyaretten büyük memnuniyet duyduğunu ifade ederek, her şeyin sabır ve tevekkülden geçtiğini ve Yüce Allah'a olan sevgisini dile getirdi. Vakit namazlarını elinden geldiği kadar geçirmemeye çalıştığı, fakat artık camiye gidemediğini belirten Hasan Kaya, "İnsan yaşlanınca böyle oluyor. Allah 'tan gelen her şeye sabır, sabır, sabır dedim. Say, say bitmez. Çok yokluk, yoksulluk çektim. Her ne olursa kabul ettim. Hayırda şerde Allah'tan hepsini kabul ettim. Ama yılmadım. Allah evlatlarımdan razı olsun bana bakıyorlar. Her türlü ihtiyacımı karşılıyorlar. Sizler beni unutmadınız. Allah sizlerden razı olsun" ifadelerini kullandı.

Askerlik anılarını Başkan Tutal'la paylaşan 95 yaşındaki Hasan Kaya, "Muğla Milas'ta jandarma olarak askerlik yaptım. Yazıcı, olarak yaptım askerliğimi. Çok yer gezdim, çok yer gördüm. 4 yıl askerlik yaptım. Menderes döneminde komutan bizi salmadı oy kullandırmadı, bizi geri döndürdü. Görev bir şey diyemedik. İlk seçimde olmadı ama ikincisinde kazandı. Ama rahat vermediler. İdam ettiler. Sonra askerde bırakmak istediler ama kalmam ben dedim. Dağda, bayırda serbest gezeceğim dedim. Çarıklarımı giydim o dağda bu dağda gezdim. Şükür Allah'ıma. O dönemde devlette para yoktu. Savaş'tan çıkmıştı. Elhamdülillah şimdi her şey bol" şeklinde konuştu.

Hasan Kaya'nın askerlik anılarını dinleyen Başkan Tutal ise, "Elhamdülillah iyisin. Allah bize de senin kadar sağlıklı yaşamayı nasip etsin. Ne güzel bu yaşa kadar gelmişsin ve evlatların bakıyor. Duanızı bekleriz. Bize de dua etmeni isterim. Allah ömür verirse bizler de bir gün onlar gibi yaşlanacağız. Yaşlılara gereken önemi vermeyen ve onlara merhamet etmeyen toplumlar tarihten silinip giderler. Yaşlılara gösterilen önem, o toplumun uygarlık göstergelerinden biridir" dedi. - KONYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Mehmet Tutal Hasan Kaya Seydişehir Konya Politika Güncel Haberler

Kontrolden çıkan TOGG 3 metre yüksekten düştü: 1'i ağır 5 yaralı

Kontrolden çıkan TOGG 3 metre yüksekten düştü: 1'i ağır 5 yaralı

Bayılan simitçi 'Bir şeyi yok' sözüne kızdı! Çatıya çıkarak intihara kalkıştı

Bayılan simitçi "Bir şeyi yok" sözüne kızdı! Çatıya çıkarak intihara kalkıştı

Emeklilik sistemi değişiyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yasama dönemini işaret etti

Emeklilik sistemi değişiyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yasama dönemini işaret etti

Bakmadan Geçme

21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Büyükçekmece hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Büyükçekmece nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Masterchef Yudum kimdir, kaç yaşında? Yudum Kıvanç Kaya kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Alper kimdir, kaç yaşında? Alper Öztamur kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Enes Şahin kimdir, kaç yaşında? Enes Şahin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ayşe kimdir, kaç yaşında? Ayşe Ekiz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şirin kimdir, kaç yaşında? Şirin Sadegzade kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Umut kimdir, kaç yaşında? Umut Arkın Tuzcu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title