Gül, Abbas ile Görüştü

Gül, Abbas ile Görüştü

Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile Görüşerek, Filistin'de İç Karışıklığın Filistin Devletinin Geleceğine Zarar Verdiğine Dikkati Çekti.

Gül, Abbas ile Görüştü

Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile görüşerek, Filistin'de iç karışıklığın Filistin devletinin geleceğine zarar verdiğine dikkati çekti.

A.A muhabirinin üst düzey Dışişleri Bakanlığı yetkilisinden aldığı bilgiye göre, bugün akşam saatlerinde Mahmud Abbas'ı telefonla arayan Abdullah Gül, öncelikle son duruma ilişkin bilgi aldı.

Hamas ile El Fetih arasında anlaşmazlığın Filistin halkı ve devletine zarar verdiğini belirten Gül, iki kardeş arasında bu anlaşmazlıkların Filistin devletinin geleceğini zora soktuğunu ve temellerini sarstığını aktardı.

Mahmud Abbas da telefonla aramasından dolayı Gül'e teşekkür ederek, Türkiye'nin yardımına ihtiyaçları olduğunu ve Gül'ün vurguladığı noktaları değerlendirdiğini dile getirdi.

Gül'ün, Abbas'ın görevden aldığı Filistin Başbakanı İsmail Haniye'yi de telefonla aradığı ancak Haniye'nin başka bir yerde olmasından dolayı konuşmanın yapılamadığı öğrenildi.

Kaynak: AA